Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prawa przednia strona "bije" przy wyższych prędkościach


en 57

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałem się Was poradzić. Samochód przy prędkościach od ok 90hm/h do ok 125km/h wchodzi w drgania dochodzące z prawej przedniej strony pojazdu. Eliminuje hamulce ponieważ tarcze nie biją przy hamowaniu i wolniejszej jeździe auto zachowuje się normalnie. Dopiero po osiągnięciu wyższej prędkości cykliczność "bicia" jest odczuwalna. Dzieję się tak na dwóch zestawach opon, letnich i zimowych także i to musiałby być duży przypadek. Koła są naturalnie wyważane. Doczytałem o półosiach i wewnętrznym przegubie ale nie wiem czy mniej więcej takie objawy się pojawiają.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO CO MNIE PRZEDRZEŹNIASZ :?:

Bez znaczenia. To kwestia prędkości.

Mechanik stwierdził dziś że zauważył po długim szukaniu lekki luz w przekładni kierowniczej. Ale takie objawy?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - Które konto mam usunąć :?:Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na przekładni raczej nie jest przyczyną bicia na kierownicy. Miałem taki sam problem, spore bicia w zakresie prędkości 90-130 km/h i okazało się, że mam krzywą jedną z felg. Po zamianie kół przednich z tylnymi bicie ustało. Więc w ten sposób zlokalizowałem przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamienili mi tył z przodem. Jak go odbiorę to dam znać jaki efekt. Na razie uszczelniają odstojnik oleju

 

Dodano: 29 lis 2016 - 12:54

Problem w tym, że to nie tylko czuć na kierownicy, ogólnie cała prawa przednia strona się trzęsie ale częstotliwość tych uderzeń przypomina właśnie częstotliwość obrotu koła, również w przedziale ok 90 - 130km/h się pojawia największe tłuczenie. Myślałem, że na wulkanizacji takie rzeczy i przy wyważaniu wychodzą jak krzywa felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!