Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylne prawe drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Scenica I, 97r, 16e RT.

 

Z przodu drzwi z elektrycznymi szybami tył na korbę.

Jakiś czas temu przestały mi się otwierać tylne lewe drzwi od zewnątrz. Po pracy i "lekkości" działania klamki, wyczułem,że spadło cięgło.

Dzisiaj odważnie wziąłem się za naprawę. Niestety przypadkiem włączyłem blokadę dla dzieci. Teraz nie mogę otworzyć od wewnątrz i od zewnątrz.

Czy ktoś poradzi co teraz z tym fantem zrobić ?

Jak to ustrojstwo otworzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować lewy tylny fotel by był lepszy dostęp i zdjąć tapicerkę tych drzwi.

Inaczej się do zamka nie dostaniesz.

Spróbować przestawić blokadę otwierania od środka, albo odszukać miejsce gdzie jest rozłączona klamka zewnętrzna i tam zamek ruszyć.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie banalne 2 pytania w związku z tym o czym napisałeś.

Jak zdjąć fotel ? To te czerwone wajchy ? nigdy tego nie robiłem, więc się nie interesowałem.

i jak zdemontować korbę do opuszczania/podnoszenia szyb ?

Edytowane przez Lny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz oparcie fotela, potem z tyłu odciągasz czerwone zapadki, i podnosisz całość w kierunku przodu samochodu.

Prawdopodobnie korbki przytrzymywane są sprężynkami w kształcie litery Omega. Trzeba włożyć cienki śrubokręt pod korbkę i zaczepić sprężynkę tak aby spadła z ośki, potem zdjąć korbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowanie korby do opuszczania szyby zaczynasz od jej ustawienia w dół. (albo w górę, już nie pamiętam)

Teraz wciskasz okrągła osłonkę w tapicerkę i ukazuje się szczelina.

Tam widzisz od góry 2 końce tej wspomnianej sprężynki

Wciskasz te końce płaskim śrubokrętem do dołu.

Najlepiej obydwa równolegle.

Sprężyna nie musi całkowicie wyskoczyć.

Wystarczy jak się przesunie o około 5mm i tak pozostanie.

To wystarczy by była rozprężona i korba zeszła z wieloklina.

Przy zakładaniu najpierw sprężynkę wciskasz na swoje miejsce i tak przygotowaną korbę wciskasz na wieloklin.

Sama się na moment rozciągnie by wskoczyć w rowek.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zdjąłem boczek, ale pojawił się inny problem związany z naprawą nieszczęsnej klamki zewnętrznej. Mianowice, z drzwi wyjąłem taką część.Jest to zapewne element, który łączy klamkę z zamkiem i najwyraźniej coś pękło. Co z tym fantem mogę zrobić ?

cięcie

 

lapka2.gif

Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ktoś odwalił druciarstwo.

To cięgno powinno mieć kształt "S" przekręcone wzdłuż dłuższej osi i bardziej wyciągnięte. Trochę minęło od czasu jak tam zaglądałem.

http://allegro.pl/renault-scenic-i-klamka-zewnetrzna-lift-i6613968279.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!