Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ustawienia kanałów w radiu fabrycznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem auto z Niemiec, ustawiłem po kolei kanały polskie(wiadomo ustawione były wcześniej stacje niemieckie), wszystko było ok i po jakimś czasie (po kilku dniach) jak włączyłem radio i znów "pokazały się" stacje niemieckie, a nie te które ustawiłem. co może być przyczyną ?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a był odłączany akumulator? jak tak to masz sprawę jasną. radio nie dostało +12V na podtrzymanie pamięci i wróciło do innych ustawień. Kolejnym powodem może być słaby aku i podczas kręcenia rozrusznika zabrało też napięcie z radia i przez to też została wykasowana pamięć. A może wymieniałeś bezpiecznik. itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączyłem radio i znów "pokazały się" stacje niemieckie, a nie te które ustawiłem. co może być przyczyną ?

nie do końca rozumiem to stwierdzenie :roll: W przypadku zaniku napięcia i utracie pamięci, tak jak pisze kol. lepper_pl, radio powinno się ustawić na początku pasma, a nie na stacjach wcześniej zaprogramowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielossss, co do "innych spraw" to się zgadzam, mogą i na pewno są zapisywane w nieulotnej pamięci, jednak co do stacji (pasma i częstotliwości) nie jestem tak do końca przekonany. Przecież już jednokrotne zaprogramowanie przycisków, robi z "dziewiczego" radia typowego "kołchoźnika" bez możliwości zmiany stacji. Chyba nie tak działają współczesne radia. U mnie, (SONY) po odłączeniu zasilania radio traci pamięć i tak jak pisałem wszystko ustawia się na początku danego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roli wyjaśnienia akumulator nie był odłączany i nie jest wyładowane - rozrusznik kręci jak wściekły, także wykluczam tą ewentualność

 

[ Dodano: 2008-05-09, 19:11 ]

miałem w Lagunie fabryczne radio i jak odłączyłem aku to stacja powracała do początku pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej sprecyzuję:

posiadam takie radio http://www.allegro.pl/item357986373_renaul...oryginalny.html

i w nim po odłączeniu zasilania stacje zostają zapamiętane. Testowałem to odłączając na kilka godzin,a zapisane są w tej samej pamięci co kod radia (układ chyba 24C16). Giną natomiast ustawienia takie jak: loudnes, bass, soprany oraz głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!