Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na benzynie szarpie, na gazie szarpie i strzela.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Megane Scenic ph1 1999r. Problem wygląda tak, że jadąc na benzynie samochód szarpie, głownie powyżej 70 km/h. Na gazie szarpie i strzela w dolot. Oprócz tego jest lekko zamulony.

Ostatnio wymieniłem świece, przewody i cewkę. Wyregulowałem też zawory i uszczelniłem dolot od filtra do przepustnicy - nic nie pomogło. Myślałem, że może wina leży po stronie map sensora, ale wężyk wydaje się być ok, po odłączeniu czujnika samochód od razu gaśnie. Zakładam, że padł jakiś czujnik tylko który ? Jutro sprawdzę jeszcze napięcie na lambdzie, może ona siada?

Dodam jeszcze, że kilka miesięcy temu zapalała się kontrolka "EKG". Pojechałem do mechanika, ale wziął 50zł i problem zniknął. Nie chciał powiedzieć gdzie był problem bo uznał, że jakby każdemu tłumaczył się z napraw to by nie zarobił na chleb. Prawdopodobnie skasował tylko błędy.

 

Macie może jakieś pomysły ? Lambda, wtryskiwacze?

Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać coś bardziej konkretnego, to warto byłoby coś więcej podać na temat instalacji gazowej.

Ja w takiej sytuacji w pierwszej kolejności zakręciłbym gaz na butli i przez 2-3 dni pojeździł tylko na benzynie dla sprawdzenia czy problem na benzynie będzie nadal występował, jeżeli tak, to problem jest po stronie benzyny, trzeba go zlokalizować i usunąć. Następnie zobaczyć co się zmieni na gazie i ewentualnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co powiecie na czujnik powietrza na rurze między filtrem a przepustnicą? Kiedy go odłączę nie ma żadnej różnicy w pracy silnika, a ponoć ma wpływ na skład mieszanki.

 

Dodano: 05 lut 2017 - 20:16

Ostatnio samochód stał u mechanika i on też rozłożył ręce, mówi że objawy wypadania zapłonu ale że cewka świece i kable nowe to nie ma pomysłu co z nim się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!