Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekotanie w kole


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z klekotaniem w lewym przednim kole. Jest to cholernie irytujące przy jeździe z otwartym oknem. Nie jest to stukot, ale coś jak np. karta do gry włożona między szprychy od roweru... Intensywność zwiększa się wraz z prędkością, bardziej przy skrętach w prawo niż w lewo.

 

Co to może być? Chciałbym zasięgnąć u Was porady zanim pojadę do mechanika, żeby nie zrobił mnie w jajo...

 

pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub lub łożysko tak na moje oko. zobacz czy podczas ruszania przy max skręconych kołach jest najgłośniej jak tak to przegub. dla pewności możesz sprawdzić wyważenie kół(może są pokrzywione fele a może opona ma jakieś jajko i daje taki odgłos)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ruszania w ogóle nie klekocze, dopiero przy nabraniu pewnej prędkości zaczyna... dzięki jednak za podpowiedzi.

 

[ Dodano: 2008-05-12, 13:41 ]

Dzwoniłem właśnie do mechanika umówić się na wizytę. Po opisie powiedział, że to przegub. Zobaczymy.... koszt wymiany w UK to ok. 40Ł za przegub (zamiennik) + ok. 30Ł za robociznę.... Dam znać jak sprawa się rozwiąże bo może komuś też klekocze podobnie jak mi <ok>)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ceny jednak wzrosły, gdyż mechanik dzwonił po części i powiedziano mu, że przegub występuję razem z całą półośką i trzeba wszystko wymienić...

 

koszt 70Ł bez ABS, 80Ł z ABS...

 

nie robi mnie w jajko?

 

p.s. Ogólnie to wygląda na uczciwego człowieka <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przegub podczas jazdy jest chyba najmniej przeciążony. on powinien się odzywać podczas nagłego ruszania. Ja bym stawiał na łożysko jeżeli zwiększasz prędkość i odgłos jest coraz głośniejszy(lub oponę a to łatwo sprawdzić zamień tył z przodem i się przejedź i będziesz wiedział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dawać znać przy zmianie biegów ale faktycznie w czasie jazdy jak pisze kolega lepper_pl, dźwieku nie powinien wydawać. Jeżeli jesteś w stanie ocenić z której strony (przypuszczam że z lewej) to możesz zamiast podmianki tył przód założyć zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest już jasne. Byłem u mechaników i mieliście rację Panowie. To nie przegub. Przejechaliśmy się z mechanikiem i stwierdził że to na bank nie jest przegub bo inny hałas. Okazało się, że poluzował się delikatnie ciężarek po wyważeniu koła i on dawał takie odgłosy. A dlaczego przy skręcaniu w prawo było głośniej? To już tajemnica, możliwe jednak że koło odchylało się tak, że przez lewą szybę był większy dostęp do tego hałasu.

 

Sprawdzili jeszcze ładnie autko jak już byłem u nich to trzeba korzystać <ok>

 

Tak więc dzisiaj z wydatku 100Ł zrobiło się jedynie 10Ł i zapowiada się piękny dzień :()

 

Pozdrawiam Wszystkich! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!