Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka Mcphersona czy amortyzator?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczne od tego że ze stukaniem męcze się juz kilka miesiecy. Miałem wymieniane:

 

-tuleje na whaczach

-sworznie na wahaczach

-drązki kierownicze z końcówkami

-oba łożyska amortyzatora

-oba amortyzatory na KYB olejowe

-obie poduszki mcphersona

-końcówki gumowe stabilizatora

-poduszki pod silnikiem

-tuleje pod sankami

 

Stukanie z prawej strony nadal wystepuje. Słychac je najbardziej przy wolnej jezdzie przy drobnych nierównościach na asfalcie ale także po kostce brukowej i płytach chodnikowych. Wtedy kiedy sa delikatne uskoki koła.

 

Wyczytałem ze moga pukac nawet nowe amorki, dzisiaj wzialem sie za sprawdzanie (na przegladzie nic nie wykazalo, 4 amorki po 75%). I z prawej strony (bo tam najbardziej słychac stuki) gdy przyloze reke do poduszki mcphersona i zaczne bujac autem gora i dół (naciskajac na przod auta) to czuje pod reka stuki, takie delikatne pukanie w rytm bujania. Z lewej strony tych stukow nie ma. I stad moje pytanie czy to stuka amorek (ma przejechany 20 tys) czy poduszka amortyzatora???? Jak to sprawdzic???

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdze, bo akurat mam niedlugo do wymiany klocki, ale ten stuk i tak byl nawet po zalozeniu nowych klockow.

 

[ Dodano: 2008-06-08, 00:48 ]

Klocki hamulcowe wymienione, jest troche lepiej, ale ten głuchy stukot pozostał. Wydaje mi sie ze sa to amorki, bo jak przyłoze reke do poduszki mcphersona i zaczne naciskac na przod auta to czuc pod reka takie wlasnie delikatne pukanie.

 

Czy jak bym zalozyl gazowe amorki to czy to stukanie by ustalo?

 

[ Dodano: 2008-07-19, 13:00 ]

No i w końcu zlikwidowałem te uporczywe stuki. Wymieniłem amorki KYB olejowe na nowe Sachs gazowe. Stukanie ustało. Jednak to prawda ze nawet nowe amorki jak sie źle trafi to moga stukac. Teraz jest juz cisza i bardziej komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!