Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po wymianie rozrządu


25poli

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie rozrządu Renault Scenic II 1.6 V16 pojawiły się takie błędy P0340, P0010 pojawia się serwis i check silnik tak pracuje jak by miał zgasnąć (nie równo), rozrząd był ustawiony na blokadach co może być grane? dodam że było tez wymieniane KZFRlapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozrząd na pewno jest poprawnie ustawiony to oba błędy pojawiają się także przy zwykłym uszkodzeniu czujnika położenia wałka rozrządu. Na początek spróbuj odpiąć od niego wtyczkę i sprawdzić czy nie ma w niej oleju/wyczyścić. Pierwszy błąd to sygnał poza tolerancją dla czujnika położenia wałka rozrządu, a drugi oznacza przestawienie wałka, z tego co pamiętam teraz.

Swoją drogą u mnie błąd po wymianie czujnika nie znikał tak sam z siebie od razu, kasowałem go "elmem".

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę tylko czy silnik będzie tak pracował np. przy uszkodzonym czujniku coś mi się wydaje że będzie problem z wałkami bo jak przegazuję to słyszę metaliczny dźwięk

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jasne, że tak. Nie zastanawiaj się tylko jedź do warsztatu gdzie wymieniali Ci rozrząd i niech sprawdzają. Ja napisałem Ci co błędy oznaczają jeśli masz pewność, że rozrząd jest ustawiony poprawnie, a jak widać nie masz takowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!