Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

oznaczenie modelu - MEGANE RS - co oznacza? jakieś różnice?


Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy <ok> . Kupiłem sobie autko - meganke z 1996 roku. Jest to wersja hatchback 1.6. Poza ogólnymi bardzo pozytywnymi wrażeniami z jazdy zastanawia mnie jedna rzecz:

 

Mianowicie rozmawiałem z kolegą i mówił mi, że mam jakąś "szczególną" wersje. Otóż, że są niby renault megane i megane RS. Moja ma rzekomo lepsze wyposażenie :(

 

Jako, że jest to forum fanów meganki :) mógłby ktoś bardziej mnie oświecić? Czy rzeczywiście są jakieś różnice?

 

Pozdrawiam szanownych fanów tej marki :)

 

ps. taki drobny OT co oznaczają te skróty phI/phII :) ? Ze względu iż w temacie tej marki jestem nowicjuszem to podział megane znałem tylko jako I/II, a tutaj forum zaskoczyło mnie jeszcze przedrostkiem "ph" - chodzi o wersje przed/po liftingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marius, tak ,dokładnie tak jak się domyślasz, ph znaczy phase czyli przed lub po lifcie. Co do RS-ki to MEG.I ph I, którą posiadasz nie jest RS-ką, wydaje mi się, że RS to dopiero wersja MEG.II chociaż mogę się mylić ;-)

Zadzwoń do ASO, po numerze VIN powinni Ci podać co to za wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Podtrzymując już temat i pomijając na razie mój model - mógłbym dostać jakieś konkretne informacje na temat tego RS? Zmiany w wyposażeniu, ewentualnie mocy silnika - przypuszczam, że o to tutaj chodzi. Byłbym wdzięczny jakby ktoś zaznajomił mnie bliżej z tym oznaczeniem.

Googlowałem ale ciężko było się doszukać konkretów :-(

 

ad. liftingu - phII można rozpoznać chociażby po elektronicznym wskaźniku przebiegu km, a same autka datowane są na rocznik od 1997?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. liftingu - phII można rozpoznać chociażby po elektronicznym wskaźniku przebiegu km,

Nie wypisuj głupot. Ja mam ph I i elektroniczny wyświetlacz licznika. W wolnych chwilach poczytaj sobie forum jak interesującą lekturę, wiele sie dowiesz. A ph I z ph II najlepiej porównać patrząc na fotki w dziale "Nasi użytkownicy i ich auta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że chodzi o wersje RT.

Oznaczenie to znajdziesz na listwach pod drzwiami przednimi kierowcy, od strony pasażera jest info o wersji silnikowej <ok>

RT to elektryczne szyby przód/lusterka, regulacja wysokości fotela kierowcy (?) i takie tam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS to było Megane II czyli po 2003 roku. Wersja specjalna 2.0 T 225 KM

 

W megane I nie było żadnej wersji RS i Twój kolega opowiada po prostu banialuki.

A licznik cyfrowy wszedł do wszystkich meganek w połowie 1997 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,tez jestem z jeleniej wiec jesli chcesz to zerkne na megi i dokładnie powiem co masz bo w temacie jestem od paru lat.RT miało jeszcze regulowana kierownice ,welur,regulacje ledzwiowa, podłokietnik z tyłu ,zdaje sie ze conajmniej jedna poduszke ,elektroniczny zegarek z temp. zew,lusterka i zderzaki w kolorze nadwozia i troche innych rzeczy...

Cyfrowy wyswietlacz kilometrow wszedł do produkcji od 1997 roku wiec w ten sposob mozna zorientowac sie ze mamy do czynienia z wersja 1997 <ok>

phase II była produkowana od mniej wiecej kwietnia 1999r. (hatchback)

Obawiam sie ze wersji RS NIE było w tych rocznikach...nawet w coupe.. :( Chyba ktos podał "niezbyt precyzyjne" informacje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal kolega gojgien, najlepiej poogladaj fotki naszych autek roznicy nie da sie nie zauwazyc <ok>

Twoj kolega pewnie cos gdzies slyszal i tak ci powtorzyl RT mialo lepsze wyposazenie niz RN + moze o to mu chodzilo. Wrzuc fotki swojego auta to forumowicze powiedza Ci co masz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciag z ulotki salonowej z 1996 roku (od Dzieciołowskiego <ok> ) wersja RT MIAŁA SERYJNIE : wspomaganie,poduszka kierowcy,centralny zamek sterowany podczerwienia,immobiliser silnika,reg kierownica,elektryczne lusterka,lusterka i zderzaki w kolorze nadwozia,szyby przyciemniane (a nie widac :( )elektryczna regulacja reflektorow,reflektory przeciwmgielne,ledzwiowa regulacja fotela kierowcy,kanapa tył dzielona 1/3 2/3,5 zagłowkow,pakiet mini ( przednie szyby elektryczne,wskaznik temp.zew,inteligentne wycieraczki p +tył). OPCJE :4 biegowy automat tylko dla 1.6,połautomatyczne sprzegło tylko dla 1.6,ABS,klima,poducha pasazera,alarm,komputer pokładowy tylko dla 1.6,radio2x15W z RDS,to samo radio+zmieniarka CD,ogrzewana przednia szyba tylko do 1.6 i 1.9 TD,elektryczny szyberdach,zintegrowane siedzenia dla dziecka ( prawy tył jak sadze),alufelgi tylko dla RT 1.6 i 1.9 TD Jest to specyfikacja dla POLSKI Mysle ze to przyda sie nie tylko Tobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh po wyliczance Daniela500 jeszcze bardziej zaczne doceniać moją Megi:) Natomiast co do wersji, potwierdzam RS nie było, była RN i bogatsza RT, która właśnie mam przyjemność posiadac:)pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel500 zamieściłeś bardzo przydatne informacje ale z tego co widzę porównując ze swoim autkiem są wyjątki od reguły. A mianowicie w swojej Megi RT nie mam świateł przeciwmgielnych które mieć powinienem, a mam komputer pokładowy którego być nie powinno. Pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To specyfikacja dla polskiego rynku z 1996 roku.Niemcy dla przykladu nie mieli elektycznych lusterek i 5 zaglowka w wersji RT.Ty masz juz po lifcie (sadze ze to 1999 rok bo piszesz ze masz oznaczenie RT a te były chyba stosowane do max 1999 roku własnie ) wiec przeciwmgielne pewnie juz okragłe <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel500, nie do konca:) ja mam z Niemiec swoją Megi wersje RT i mam elektryczne lusterka :) ale zaglówka 5 nie mam :) za to mam silnik 75 km eh no ale juz sie z tym pogodzilem :) pozdrawiam wszystkich posiadaczy reni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy dla przykladu nie mieli elektycznych lusterek i 5 zaglowka w wersji RT

I to jest rozwiązanie mojej zagadki od dnia kupna mojej Megi. Tak sobie myślałem: 2.0, klima i inne wypasy a nie mam elektrycznych lusterek. Teraz już wiem dlaczego :)

A swoją drogą czy jak bym kupił 2 elektryczne lusterka i panel sterowania na drzwi kierowcy to ciężko jest je podłączyć? Czy ktoś wie jak wyglądają kostki/wiązki elektryczne od tych lusterek? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!