Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Impulsator - brak pomysłów na wyjęcie go


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry!

 

Przestał działać mi prędkościomierz i licznik kilometrów. Pierwsza myśl - impulsator. Zamówiłem zamiennik, podłączyłem pod kabel bez wsadzania do skrzyni - na zapłonie, kręcąc końcówką czujnika, ładnie chodzi wskazówka, kilometry się nabijają. Teraz sprawa wyjęcia starego czujnika. Sięgnąłem po manual z downloadu (z niego też użyję zdjęć do zobrazowania sytuacji). Tak więc:

1. Podniosłem auto, odkręciłem prawe koło. W otworze, wskazanym strzałką, nie ma zawleczki. Parę (naście?) lat temu, impulsator był już wymieniany, ale przez elektryka, tak więc stwierdziłem, że zapomniał, albo coś. Chodzi dokładnie o to zabezpieczenie (wskazane strzałką):

thumb_hosting_zdjec_1492891429__zawleczka.png

Starałem się pogrzebać tam, niestety nie znalazłem żadnego namacalnego śladu tego, że zawleczka jest na przykład złamana, a część została w środku.

2. Idąc dalej, opuściłem auto, stwierdziłem, że może wystarczy obrócić o te 180 stopni. Co się okazało - góra, na której jest gniazdo, a od środka elektronika, jest luźna - klej popękał itd. Zaznaczone czerwonym:

thumb_hosting_zdjec_1492892307__imp1.png

Próbowałem obracać wiec reszta obudowy - impulsator luźno obraca się w gnieździe, natomiast w żadnej pozycji nie chce z niego wyjść. Próbowałem podważać, wypychać, w ostatecznosci "rwać chwasta" (jak radzili na Elektrodzie) - ciągle siedzi.

Nie znalazłem nigdzie wątku, gdzie zawleczka / obrócenie nie pomogło, tak wiec leci nowy.

Miał ktoś podobny problem, i go rozwiązał? Proszę o pomoc, z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś go wyciągać jednocześnie ruszając nim lewo prawo w tym otworze? Impulsator ma takie dwa skrzydełka, które teoretycznie powinny utrudnić jego samodzielne wysunięcie się nawet jak nie ma tej zawleczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!