Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szumienie skrzyni!


Cmikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów <ok> mam pytanie szumi mi skrzynia biegów mechanik powiedział że może to być łożysko oporowe. Szumienie ustaje oczywiście jak wcisnę sprzęgło. Powiedzcie mi czy da się coś takiego naprawić czy szukać lepiej nowej skrzyni?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam jesli szumi ci nadal mimo ze masz wymienione łozysko oporowe to tylko i wyłacznie coś dzieje sie ze skrzynia nie musi to być nic powaznego moze tto jakieś lozysko na wałku sprzęgłowym w niektórych skrzyniach są rozne obiawy sam sie juz o tym nie raz przekonałem coś szumi zgrzyta dzwoni oczywiscie gdy stoimy na luzie po wcisnieciu sprzegła wsio ustaje to nie oznacza ze ona zaraz sie rozsypie. koledze kiedyś dzwonilo coś jak by sie cos poluzowalo wiedzielismy ze to coś ze skrzynia ale oczywiscie koszty a działo sie tak tylko na postoju. biegi normalnie podczas jazdy cisza. sprawdz olej bo to podstawa jego stan poziom.

Przeczytaj sam to co napisałaś i powiedz ile z tego zrozumiałeś. :!:

Zalecam stosowanie znaków przestankowych, oraz pisanie z polskimi znakami. - Popraw, aby było zrozumiałe dla innych. Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów! O tyle o ile silniki Renaulta wykazują ponadprzeciętną trwałość, o tyle skrzynie biegów nie tylko Renaulta ale całego koncernu PSA uchodzą za dość delikatne. Jesli znalazłeś opiłki w oleju to znak że żywot Twojej skrzyni dobiega końca. Ja nie bawił bym sie w remont bo zazwyczaj sa to duże koszta przekraczające z robocizną koszt takiego elementu zakupionego z drugiej ręki, a poszukałbym gdzieś uzywanej często można znależdż w dobrym stanie z gwarancją, ale oczywiście wybór należy do użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie biegów delikatne??? Nie powiedziałbym ja na swojej przejechałem 17 tyś km bez kropli oleju. Ostatnie 11 000 km szumiało jak puszczałem sprzęgło, a na ostatnie 500 zaczęła wyć piątka. Tak naprawdę to że skrzynia chodzi bez oleju kapłem się 10 000 km przed zakończeniem jej żywota wtedy to właśnie stwierdziłem że sprawdzę poziom oleju a tam nic. Potem dolałem 3 litry, przejechałem 40 km i już oleju w skrzyni nie było (przestało ciec z pod wybieraka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc musiałeś mieć skrzynię nie z Renaulta a z tytanu, no cóż te montowane w dieslach podobno były trwalsze i przewidziane na większe przebiegi, ale jakoś pozostanę dalej niedowiarkiem. Opowiadał mi kiedyś znajomy pracujący w chiptuningu, że Renaulty i PSA odradzali kręcić powyżej 20% bo skrzynki siadały. Co do Twojej skrzyni to olej prawdopodobnie uciekał Ci pomalutku i zawsze coś tam smarowało, a jak już zaczeło wyć to było zupełnie sucho. Jak to sprawdziłeś że od 17 tkm jeżdziłeś bez kropli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!