Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z elektroniką


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam Scenica II 1,5 K9K 722 rocznik 2004.

Powiem tak. Od samego początku jak go kupiłem , miałem z nim problemy z elektroniką.

Na początku po miesiącu przestał zapalać. Szukałem i znalazłem przerwany przewód zasilania przekaźnika wtrysku.

Ale nie o tym chciałem napisać. Po miesiącu od usunięcia usterki. W czasie jazdy zaczął się pojawiać komunikat o niesprawności hamulca parkingowego. Kontynuując jazdę otrzymałem komunikat o awarii ASR i ESR.

A, że było lato, myślę sobie teraz mi ten system niepotrzebny. Jadą dalej, komputer wyłączył mi wspomaganie kierownicy, a następnie napisał ELECTRONIC FAULT.

Wypracowałem sobie metodę, że po tych wszystkich problemach stawałem, odłączałem akumulator. Ponownie podłączałem i jechałem dalej. Komputer mój i CLIP wykazywał błędy w zanikaniu zasilania na w/w sterowniki.

JEŹDZIŁEM tak 3 lata. A metoda z akumulatorem była sprawdzona więc nie robiłem sobie problemów. Usuwałem komputerowo usterki i czasami miałem spokój nawet do pół roku. I co się okazało?

Kiedy wymieniali mi olej odłączyli wtyczkę wzbudzenia alternatora. I w takim stanie oddali mi auto. Nie paliła się kontrolka brak ładowania a samochód zaczął mieć w/w objawy. Po 8 km jazdy wysiadło zupełnie.

Okazało się, że w/w wtyczka nie zawsze łączyła, ma uszkodzoną obudowę, pasek zaciskowy załatwił sprawę. Jeżdżę już rok czasu i zero błędów. Nie ma co kasować po podłączeniu komputera. Ale nic za darmo, teraz silnik zaczął kopcić przy 3000 obr/min

A komputer pokazuje błąd DF 004 i DF 0039 a wczoraj dołączył DF 008. Chyba mam uszkodzony czujnik doładowania. Na wszelki wypadek zamówiłem nowy (używany ale z gwarancją).

Napisałem ten post po to, że nie można wierzyć ślepo komputerowi. Czasami bzdura powoduje zawrót głowy. A SCENIC-ki lubię i następne auto jakie kupię na pewno będzie SCENIC-kiem, no może trochę nowszym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!