Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Rzecz dotyczy samochodu: Reanult Megane Scenic I phI silnik 2L 8V benzyna.

Cieknie mi płyn przez ośkę pompy wody.

Kupiłem nową pompę razem z uszczelką i chciałbym ją sam wymienić.

Z tego co zauważyłem to chyba będę musiał zdjąć kolo a następnie wewnętrzną cześć nadkola żeby dostać się do pompy, chyba że jest jakiś inny sposób to podzielcie się.

Dodam że u nie pompa jest napędzana paskiem wieloklinowym tym co napędza między innymi alternator, pompę klimatyzacji.

Mam wobec tego do was kilka pytań.

 

1. Czy do wymiany pompy wymagany jest dostęp do kanału lub podnośnika ( żeby unieść cały samochód aby dostać się od dołu do pompy) ?

2. Jak już umożliwię sobie dostęp do pompy w jaki sposób poluzować napinacz żeby zdjąć pasek wieloklinowy i później po zamontowaniu nowej pompy w jaki sposób napiąć napinacz ?

3. Czy da się ewentualnie zdjąć pasek wieloklinowy bez luzowania napinacza i oczywiście później go z powrotem założyć bez ruszania napinacza ?

4. Czy przed zamontowaniem nowej pompy uszczelkę, korpus silnika i korpus pompy trzeba smarować silikonem lub płynem chłodniczym ?

5. Po zamontowaniu wszystkiego jaka jest procedura napełniania i odpowietrzenia układu chłodzenia ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu, więc przy jej wymianie powinieneś wymienić również rozrząd.

Ad1) nie

Ad2) nie wiem, ale polecam sam naprawiam wyd I jest tam to szczegółowo opisane lub sewisówki

Ad3) na 1000% nie

Ad4) skoro jest uszczelka to jej się już nie smaruje, jeżeli by jej nie było to po wyczyszczeniu, dokładnym, i odtłuszczeniu używasz silikonu wysokotemperaturowego, W żadnym przypadku nie smaruje się nic płynem chłodzącym.

Ad5) procedury odpowietrzania znajdziesz na forum, lub j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź ale w moim samochodzie jednak pompa napędzana jest paskiem wieloklinowym, załączam zdjęcie z zaznaczoną pompą wodną.

Widać też tam pasek wieloklinowy, który ją napędza.

 

Czy w takim razie zdjęcie koła i osłony wewnętrznej błotnika wystarczy aby dostać się do pompy i ją w miarę swobodnie wymienić ?

 

Pozdrawiam.

pompa-wody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść płyn chodzący, zdejmij pasek i reszta już z górki. Musisz zdjąć koło i nadkole,  przednią część. Dostęp będzie taki sobie, ale lepszego nie będzie.

Na przyszłość, uzupełnij profil o typ silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pompę.

U mnie wyglądało to tak że aby się do niej dostać musiałem zdjąć koło oraz połowę wewnętrznej osłony nadkola.

Wtedy mogłem od strony koła odkręcić cześć śrub mocujących pompę oraz trzy śruby mocujące koło pasowe do pompy.

Żeby odkręcić pozostałe śruby mocujące pompę musiałem zdemontować alternator.

Jest tam strasznie mało miejsca na nasadkę z kluczem z grzechotką stąd takie działania.

Do śrub pasuje nasadka torx 8.

Myślę że przy odkręcaniu i dokręcaniu śrub bardziej sprawdziłby się klucz płaski z grzechotką z oczkami na śrubę torx 8.

Ja takiego nie miałem więc musiałem użyć zwykłej nasadki.

Po założeniu nowej pompy i koła pasowego problemem okazało się ponowne nałożenie pasa wieloklinowego.

Nie wiem gdzie tam są elementy do regulacji i mocowania napinacza.

Zrobiłem to tak że założyłem pas na wszystkie elementy ale na kole pasowym korbowodu założyłem pas do połowy koła.

Następnie obracałem kluczem koło pasowe korbowodu aż pas wskoczył na swoje miejsce.

Więc napięcie pasa wieloklinowego w sumie jest takie samo jak wcześniej.

Po złożeniu wszystkiego w całość zalałem układ płynem, przejechałem trochę żeby silnik się zagrzał.

Później odkręciłem korek w zbiorniku wyrównawczym, dolałem płynu i jest wporządku.

 

Tak z ciekawości zapytam jak to jest w tym modelu z rozrządem tzn czy aby go zmienić trzeba wyciągnąć silnik czy można to zrobić bez demontażu.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!