Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Mam taki problem związany z megane 1.4 16v benzyna + LPG (brc) . Tydzień temu wyjechałem autem od  mechanika naprawiał mi  licznik od gazu ( ciągnął nowy przewód ). Gdy od niego wyjechałem pojechałem na stacje benzynową zatankować benzynę i LPG . I wtedy po raz pierwszy miałem problem przy tankowaniu benzyny  , gdyż po włożeniu pistoleta do wlewu zacząłem tankować i pistolet zaczął mi odbijać a bak nie był pełny , benzyna zaczęła zbierać się pod korkiem . Zignorowałem to i pojechałem rano do szkoły wszystko było dobrze . W tygodniu po szkole miałem wybrać się na trening .Podczas drogi zgasł mi silnik a jechałem na gazie . Jak  uruchomiłem auto to od razu pojechałem na stację zatankować .Tankowałem benzynę dobre 10 min bo pistolet odbijał i ulałem tylko za 10zł (butlę miałem pełną LPG) , gdy poszedłem zapłacić zauważyłem że cieknie mi coś z przodu auta ( z filtra pochłaniacza paliwa ) wszystkie paliwo się wylało .W szkole odłączyliśmy wtyczkę od filtra pochłaniacza  paliwa ( dokładnie od elektrozaworu ) . Ze szkoły do domu mam 40 km , gdy wracałem auto zgasło mi dwa razy .Więc proszę o pomoc , doradzicie mi co mam sprawdzić lub wymienić .

Z góry dziękuje .

Edytowane przez reno2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

może się okazać wina filtra paliwa. Zbyt niskie ciśnienie, spowodowane zabrudzeniami może doprowadzać właśnie do gaśnięcia samochodu. W pierwszej kolejności bym postawił na wymianę filtra. Powodów może być wiele, coś z bakiem, wadliwy układ paliwowy... Koniecznie dawaj znać co się dalej dzieje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!