Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaką benzynę lać ?


Jaką benzynę wlewać do Renault Megane ?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Pb98
      7
    • Pb95
      9
    • nie mam w tej materii do?wiadczenia
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Nie z aptekarska dokladnoscia ale na pewno jest lepsza benzyna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I nie wprowadzaj zamieszania do rozmowy bo kazdy wie ze 98 jest lepsza i lepiej lac 98 niz 95. A gaz jest lepszy i auto bedzie szybsze na gazie jezeli instalacja bedzie na wtrysku z komputerem. Wtedy auto bedzie szybciej jezdzic na gazie niz na benzynie.

 

A chemik z Ciebie na pewno nie bedzie :mrgreen:

 

Jestem w stanie udowodnić Ci, że zatankujesz na stacji E95 i auto bedzie żwawsze, niż na E98 ktorą zatankujesz na innej stacji. Ale oczywiscie zgadzam sie, ze ogólnie E98 jest lepsza.

Moja wypowiedz nie neguje Waszych poglądów. Jest tylko kolejnym głosem w dyskusji.

Chemikiem rzeczywiscie nie bede, bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy któryś z was w ogóle wie o co chodzi z liczbą oktanową? i co ona oznacza?

a słyszeliście o spalaniu stukowym? przy benzynie 98 występuje dużo mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia takiego spalania (bardzo niedobre dla silnika) niż przy benzynie 95, nie jestem w stanie dokładnie zacytować tego bo nie mogę znaleźć aktualnie książki (przeprowadzka) ale z tego co pamiętam to właśnie to ta liczba oznacza, gdzieś na początku tego tematu wkleiłem cytat z instrukcji :

 

[ Dodano: 2007-02-25, 08:58 ]

wspomniany miernik wykazuje istotne różnice pomiędzy liczbą podaną na cenniku a tym co mamy w baku wiec lepiej zalać benzynę 98 bo ona będzie miała akurat te 95-96 więc ... niech sobie każdy odpowie ................................................

 

[ Dodano: 2007-02-25, 08:58 ]

skończyłem

post-263-1172389875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robak... o liczbie oktanowej pisałem 10 postow wyzej.

W dalszym ciągu podtrzymuje wersje, że w praktyce jakość etyliny bardziej zależy od stacji, niż jej składu, choć i ten ma znaczenie. I tylko dlatego w naszych realiach E98 jest lepsza.

Masz racje cytując instrukcję, w ktorej napisano, że obie sa wskazane.

Niech więc każdy leje do baku to, co chce. Jego bak, jego auto, jego portfel.

Dyskusja o tych etylinach, to jak dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia, nad świetami Wielkiej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki a już myślałem że mnie nikt nie lubi :-P

z prostego pytania zrobiliśmy burzliwy temat i tak jak napisał:

W dalszym ciągu podtrzymuje wersje, że w praktyce jakość etyliny bardziej zależy od stacji, niż jej składu, choć i ten ma znaczenie. I tylko dlatego w naszych realiach E98 jest lepsza.
i dlatego ja tak uważam

Brawo!!!

a tu zdanie najważniejsze:

Niech więc każdy leje do baku to, co chce. Jego bak, jego auto, jego portfel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja ma właśnie prowadzić do wniosków - wskazówek - co lepiej lać by na tym skorzystać, a nie do stwierdzenia:

Niech więc każdy leje do baku to, co chce. Jego bak, jego auto, jego portfel.

Takie stwierdzenie nie wnosi nic do rozmowy, bo każdy człowiek o tym wie, że wolny kraj...

 

Raczej skłaniam się do wymieniania poglądów typu: ZA i PRZECIW niż to wyrażania oczywistych prawd :mrgreen: Niektóre wypowiedzi wcześniejsze były właśnie takie, np. o oktanach i na co wpływają, co przyspiesza auto itp.

 

Ehhh... ludzie, ludzie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janksz, Ty zawsze zdajesz sie byc pewien swoich racji tak jakos na 102% :mrgreen: wiec moze i Ty tez po tych wywodach o oktanach bys powiedzial/napisal cos modrego?... tez masz "pole do popisu". bo skoro Ty, ktory widac znasz sie na temacie, nie wiesz co bardziej warto, tylko dajesz odpowiedzi w stylu Pytii (czyli jak patrzysz tak widzisz) to troche zle wrozy :-) majac taka wiedze musisz wiedziec co lepsze dla Twego auta, chyba nie powiesz ze to i tak nieistotne i lejesz byle co, bo u nas to bez roznicy? hmmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak juz jest, że o swoich racjach jest sie przekonanym. Inaczej co by to były za racje.

 

Ale....ja na forum nie demonstruje swoich racji, tylko zabieram głos w dyskusji i dziele sie z innymi swoją wiedzą. Tak jak inni. W temacie etyliny napisałem co o tym sądze. Jedni sie z tym zgodzili, inni nie. Jak napisalem wyzej <W dalszym ciągu podtrzymuje wersje, że w praktyce jakość etyliny bardziej zależy od stacji, niż jej składu, choć i ten ma znaczenie. I tylko dlatego w naszych realiach E98 jest lepsza > i to nie jest moja racja tylko mój pogląd na sprawę. Wiec w czym problem?

 

dajesz odpowiedzi w stylu Pytii (czyli jak patrzysz tak widzisz) to troche zle wrozy :mrgreen: majac taka wiedze musisz wiedziec co lepsze dla Twego auta, chyba nie powiesz ze to i tak nieistotne i lejesz byle co, bo u nas to bez roznicy? hmmm?

 

A Ty jak patrzysz to widzisz co innego? Przeciez tez widzisz tylko to, na co patrzysz. Nieprawda?

Mysle. ze o swoje auto dbam. Ale nie zastanawiam sie az tak bardzo, ktora etylina jest lepsza, bo obie zaleca producent . Ktorej bys nie wlał, bedzie ok pod warunkiem, ze po drodze nikt ich nie "ulepszał". I dlatego nie tankuje na byle jakich stacjach. I to sugerowałem Kolegom.

Ale postaram sie zmienc styl moich wypowiedzi.

 

A tak na marginesie DrNo..... czy Ty nie masz alergii na Janksz?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

[jak cytujesz to zaznacz jakos... DrNO]

 

[ Dodano: 2007-02-25, 20:05 ]

Wlasnie chcialem to poprawic, ale mnie uprzedziłes. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!