Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana poduszki silnika a drgania (wibracje karoserii i kierownicy)


Milo1991

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Mam dość upierdliwy problem z moją Meganką. Ostatnio odkryłem, iż stukanie na nierównościach spowodowane jest totalnym zużyciem poduszki silnika prawej górnej (przy rozrządzie). Poduszkę wymieniłem w warsztacie i choć stukanie ustało, to pojawił się inny problem, tj. cała karoseria auta na wolnych obrotach drży (a z nią trzeszczą plastiki etc.), oprócz budy drży równiez kierownica. Mechanicy próbowali ustawić poduszkę, ale udało im się tylko nieznacznie zredukować drgania. 
Drgania zmniejszają swoją instensywnośc przy większych prędkościach. 
W związku z powyższym mam pytanie co może powodować takie objawy ? 

Osobiście mam parę typów 
1. zamiennik poduszki jest do kitu i przenosi drgania - czytałem coś o odbojnikach, że jak poduszka za mocno siadła to przenosi drgania. 
2. inne podszuki silnika są zużyte - nie wiem jak to sprawdzić?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

PS. Może jest ktoś ze Szczecina kto mógłby pomoć/ polecić warsztat.

Edytowane przez Milo1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj,

jestem swiezo po wymianie poduszek silnika, co prawda w Megane II ale objawy mialem takie same jak Ty.. jedna wielka orkiestra w aucie.. do brzegu - wymienilem poduszke glowna (oryginał) oraz poduszke (łape) gorna i dolna. Efekt - "nowe auto" cisza totalna.. wydaje mi sie, ze pkt 1 i 2 Twojego postu moze byc niestety prawda.. 1 - jak szukalem poduszki glownej - wiekszosc uzytkownikow odradzalo zamienniki - udalo mi sie znalezc oryginal w dobrych pieniazkach, Tobie tez to polecam. 2 - u mnie przy wymianie glownej - reszta poduszek byla sparciala, popodcinana kwalifikowaly sie tylko na zlom. Powodzenia Kolego.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!