Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Praca na dwa cylindry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się z prośbą do wszystkich posiadaczy Megane 1 1.6 8v 1997r. Mianowicie od paru dni dzieją się dziwne rzeczy. Samochód raz pali normalnie a raz na dwa gary. Nie da się w sumie określić cyklu w którym to się powtarza bo przejadę pewien dystans jest wszystko okej, przy kolejnym odpaleniu silnik pracuje już na 2 cylindry. Zauważyłem że jeśli pogazuje trochę tj. w granicach 3-4 tys obrotów, nagle wszystko wraca do stanu pierwotnego i silnik pracuje jak powinien. Do tej pory wymienione przewody świec, świece ( bo na starych był czerwony osad, stąd też podejrzewałem kiepskie paliwo, ale po wlaniu wzmocnionej 98 na shellu poprawy nie widać jedynie świece znowu są brązowe) z cewką też próbowałem, nic nie pomaga. Ktoś borykał się z takim czymś ? Proszę o pomoc.

A na koniec dodam że latem był problem z odpaleniem tak jakby siadał czujnik położenia wału z czasem problem ucichł. 
Jeśli temat już jest to przepraszam ale nie znalazłem. 

Edytowane przez Bojcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak zapłonu występuje na tych samych cylindrach? 

Czy cewki też są nowe czy tylko zamienione miejscami?

Należy wymienić czujnik położenia wału  tylko na oryginał, aby wykluczyć jego wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Czy brak zapłonu występuje na tych samych cylindrach? 

Czy cewki też są nowe czy tylko zamienione miejscami?

Należy wymienić czujnik położenia wału  tylko na oryginał, aby wykluczyć jego wpływ.

Ciężko stwierdzić na których cylindrach to występuje, ale wydaje mi się że na tych samych w każdym razie na pewno 2 nie zawsze pracują. 
Cewka była podmieniana na używkę, jednak sprawną
Mówisz że czujnik powinien załatwić sprawę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że czujnik może załatwić sprawę, tylko wymiana na nowy czujnik oryginał, wykluczy jedną z przyczyn. Skoro nie wiesz, a tylko Tobie się wydaje, to za mało aby coś rozsądnego polecić.Trzeba jechać do kumatego mechanika, potrafiącego obsługiwać clip-a.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!