Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamontowałem antene Triflex i radio Johhny II w Megane II


lukaszc2

Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj co napisał kolega kisand, w tym temacie: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=655&a...x&start=180

z tego co wyczytałem z katalogu to przewody mają długość 5m.

dla pełnej jasności możesz przeczytać wszystko a posty kfadratowy i zicherka, opisują tą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. Ale w tym linku co podałes nie znalazłem odpowiedzi na problem otworu przy antenie dachowej w megane II fakt że kolega Kisand pisał, że należy rowiercić ale z tego co widze on ma Megane a mi chodziło o Megane II. Megane ma antenę w przodu i tam jest owtór 6 z tego co pamietam a Megane II ma całkiem inną antenę i to mocowaną z tyłu z tego co udało mi sie w serwisie dowiedzieć to że jest tam kwadrat tak jak właśnie w samochodach grupy VW ale nie widzieli jakie wymiary. Dlatego pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=128"]http://[ciach]irioantenne.it/prodotti_ant.ph...169&idp=128 tu masz dane techniczne triflexa. Ale moim i nie tylko moim zdaniem triflex to straszna kupa. Lepiej zostaw antene radiowa i kup nawet hustlera za 60 pln. Zjada triflexa na sniadanie a kosztuje nieporownywalnie mniej. Oczywiscie zrobisz jak chcesz ale ja triflexa bym kijem nie tknal a juz kilka anten przewiozlem w zyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli ci to pomoże to napiszę tak, ja wymieniałem antenę w swoim MII phI grandtour ponieważ była złamana i podjechałem do sklepu car audio ,niestety nie mieli orginału i wymienili mi na antenę z FIATa PANDA posowała idealnie tylko trzeba było przelutowac końcówki.

pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klajn, antena o której piszemy jest między innymi do CB radia. Ta z Fiata takiego systemu nie obsługuje. lukaszc2, lepiej zamontuj sobie Sirio As-100 no chyba że poruszasz sie tylko po mieście to ostatecznie ten triflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że antena o której piszecie jest do CB ja miałem na mysli tylko to że można sprawdzić np. w sklepie jaki jest otwór w F PANDA i po kłopocie poza tym w sklepie proponowali mi również antenę od VW bo też podobno pasuje

pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klajn, antena o której piszemy jest między innymi do CB radia. Ta z Fiata takiego systemu nie obsługuje. lukaszc2, lepiej zamontuj sobie Sirio As-100 no chyba że poruszasz sie tylko po mieście to ostatecznie ten triflex

 

Właśnie tu jest problem miałem w poprzednim samochodzie antene alana 9+ (1,5m) miałem też lema at 1700 (około 2metrów) i te anteny fajnie sprawowały sie w sobotę i niedziele i na mało uczęsczanej trasie. W warszawie w dzień roboczy to była jedna wileka nakładka i trudno było porozumieć sie w granicach 1 km. Teraz chciałbym zamontować krótką antenę co mi nie bedzie zbierała całej Warszawy i jednego wielkiego jazgotu a do tego chciałbym żeby Cb nie rzucało sie w oczy bo chce zamontowac na stałe pod radiem (chce zamontować presidenta Johnn II ASC miałem to radio i było ok). Chyba się zdecyduje na tego triflexa zobaczymy czy wogóle to da radę jako antena nadawcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Praw fizyki nie oszukasz i przy obecnej ilosci nadajacych metr to sensowne minimum. Ja pare razy na testy zakladalem anteny ponizej metra i dla mnie to kpina. Ja zamiast as-100 ktore bywa kaprysne co do strojenia polece Ci drozsza ale zdecydowanie lepiej wykonana i lepiej sie strojaca sirtel s-90. Metr, jak raz zestroisz to mozesz nawet na rynnie w domu postawic i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem CB radio President Johnny II ASC antena Sirio Triflex zamontowana na stałe po antenie FM, jest to antena 3 zakresowa (CB, GSM, FM). Mocowanie anteny pasowało bez żadnych przeróbek w miejscu mocowania anteny FM (Samochód megane II ph II). Radio poszło „na stałe” w półeczkę pod radio zwykłe wszystko pasuje idealnie, głośnik zewnętrzny też na stałe. Wszystko sprawuje się bardzo dobrze. Opis działania anteny można przeczytać w moim poście oto link: http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=16589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

czy antena sirio triflex będzie pasowała do scenica II grand phI?

Czy oryginalna antena do scenica II jest taka sama jak do megane II?

Czy będe musiał jakoś roziercać otwór?

 

Pozdrawiam

 

I po co tyle tych enterów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!