Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pobiera Olej co zrobić


Zaboro2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zakupiłem taką meganke, po czasie okazuję się że pobiera olej... I to dosyć dużo oleju, tydzień temu wymieniłem olej na nowy 10w40 razem z filtrami, pojeździłem około 1,5 tyg robiąc około 200km, po wymianie oleju na miarce pokazywało na maximum a teraz gdy sprawdzam jest delikatnie mniej niż stan, czyli wychodzi na to że ubyło i to dużo, dodam że z wydechu leci spora niebieska chmura jak dodam gazu, czasami tez gdy stoi całą noc i jest temperatura od 0 w dół to ma ciężko odpalić, niby kręci ale wydaje się że tak wolno i jakby miał ciężko, a gdy popróbuje kilka razy to wtedy zaczyna kręcić tak szybko jak by kopa dostał i odpala od strzała, może to akurat jest spowodowane przez immobiliser który mam pilocie od centralnego i jak wsiądę to muszę go zamknąć pilotem (tak żeby awaryjne mignęły 2x) i wtedy mogę odpalać, teraz moje pytanie co radzicie żeby z tym zrobić? dodam że ogólnie samochód bardzo dobrze chodzi, nic w silniku nie stuka ani nie puka, ma równe obroty i dobre przyśpieszenie, chciałbym naprawić ten problem bo mam zamiar pojeździć dłużej tym samochodem bo jest w bardzo dobrym stanie jeśli chodzi o wygląd, zawieszenie i wszystkie podzespoły, z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ogólnie samochód bardzo dobrze chodzi, nic w silniku nie stuka ani nie puka, ma równe obroty i dobre przyśpieszenie - napisałeś.

Proponuje podjechać do kumatego mechanika celem potwierdzenia diagnozy, bo wygląda że ;

-jeżeli nigdzie nie ma wycieków oleju ,

-to prawdopodobnie uszczelniacze zaworów są do wymiany.

Proponuje również wymianę rozrządu, świec na zalecane oraz ( po wymianie uszczelniaczy ) zastosowanie oleju 5W40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem dokładnie cały silnik i jest suchy nie ma ani kropli, też tak właśnie myślałem że to uszczelniacze a w gorszym wypadku pierścienie, jeśli chodzi właśnie o samą prace silnika to bardzo dobrze chodzi, jak siedzę w środku to praktycznie wgl nie słyszę pracy silnika, tylko jedyne co to chmura dymu za mną jak wcisnę w pedał no i ubywanie oleju, zrobie tak jak mówisz, podjadę do jakiegoś dobrego mechanika i niech popatrzy dokładnie co tam może być nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!