Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Trzaski przy skręcaniu w lewo i przy ruszani


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem już końcówki drążka, tuleje wahaczy, sworznie wahaczy i lewą poduszkę silnika a także amortyzatory i ich górne poduchy. Dzięki mechanikowi wydałem już ok 1000zł i dopiero teraz odkrył że to może być lewy przegub. Czy ktoś może mi powiedzieć czy można wymienić sam przegub czy trzeba od razu całą półoś (nowa 670zł) nie mam już więcej czasu jeździć po warsztatach. Czy ktoś wymieniał sam przegub, czy to na pewno lewy jest do wymiany. Słyszałem że można kupić regenerowany za pół ceny ale stary trzeba oddać. Dodam że w trakcie jazdy jest wszystko OK, na nierównościach auto jest bez zarzutu, trzaski są przy ruszaniu i przy skręcie w lewo na max skręconych kołach. Proszę o pomoc.

Megan Scenic 1,9dTi 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie lepiej wymienic całą półoś. Sam ostatnio zmieniałem i miałem podobny problem jak ty. Kupiłem półoś marki Expert Line na allegro. Wyszła jakieś 250 zł i jestem z niej bardzo zadowolony. To francuska firma produkująca zamienniki. Za orginał powidzieli mi 600 zł i po sprzedaży takich orginałów mieli reklamacje a przy zastępczych nie. Objaw uszkodzonej półosi jest taki że podczas ruszania słychac takie kilkakrotne stukania jakbys jechał po kostce brukowej i na zakrętach to samo. Sam sie wyjezdziłem po mechanikach i mi wymienili pół zawieszenia za nim ktos znajacy sie na rzeczy powiedział że to półoś. Kupiełem wymienił mi za półdarmo i teraz jest super.

 

[ Dodano: 2008-06-06, 12:14 ]

Acha zapomniałem dodać. Mnie się tłukło przy skręcaniu w prawo i była to lewa półoś. Przy skręcaniu w lewo wydaje mi się że powinna być prawa. Ale jak już wiadomo że to półoś to mechanik dobry powinien ci powiedzieć która. Pozdrawiam i mam nadzieje że uda się problem rozwiazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i zakończył się mój koszmar ze stukami , wymieniłem lewą półoś co okazało się zbędne (koszt 580zł z robocizną) stuki nadal nie ustępowały. Pojechałem do 3 lub 4 tego diagnosty i odkrył on ze to tuleje wahacza strzeliły. Musiałem je drugi raz wymienić i stuki ustąpiły. UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!