Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak podłączyć radio?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam megane 1.6 1996 z kaseciakiem philipsa po którego odmontowaniu zostają 3 kostki ( 1 biała i czarna podobnej wielkości i 1 czarna płaska) oraz kabel do anteny. Chce podłączyć radio Manta rs 4503 i nie wiem zupełnie jak się do tego zabrać, z radia wystają kable ( nie posiada ono kostki) oraz wyjście na antenę które nie pasuje do wystającego kabla (kabel jest większy). Szukałem różnych schematów i nie mogę nic znaleźć. Proszę o pomoc

 

MCAMANRAD0001_b4469d7b-b6a7-478d-9e34-959ecb3a373a.jpg

Edytowane przez Khryme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie dam jutro

Witam, daje zdjecia

Z góry mówię, że nie wiem która kostka jest do czego

Kabel od anteny jest zbyt gruby by wejść do wyjścia w radiu, czy są jakieś przejściówki? Gdzie można stacjonarnie taką kupić?

IMG_20180224_110534.jpg

IMG_20180224_110521.jpg

IMG_20180224_110559.jpg

IMG_20180224_110441.jpg

Edytowane przez Khryme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do anteny to kupujesz przejściówkę w zależności ile masz miejsca za radiem: taką lub taką.

Co dwóch kostek czarnej i białej to do nich podłączasz radio. Najlepiej kupić przejściówkę: taką odcinasz białe kostki i do uciętych przewodów dolutowujesz przewody od swojego radia. Przewody łączysz wg opisu co podałeś w instrukcji radia z pinami zgodnie poniższym schematem. Dla pewności dobrze by było jak byś zamieścił zdjęcie złączy które są w radio, żeby porównać. Trzeciej wtyczki (podłużnej) nie montujesz nigdzie bo chyba jest od wyświetlacza lub pilota (nie wiem dokładnie, nie mam megane I).

 

Zmieniarka i Radio.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może zdjęcie prawidłowo podłączonej kostki iso, od zasilania, bo mnie już powoli trafia szlag, na kablu niby od podtrzymania pamięci, jest 7,6 V. Ale kabel ten wydaje się być jak najbardziej cacy, zero śladów uszkodzenia (Ma taki szary kolor). Może mi w tym aucie po prostu jakiegoś kabelka brakuje... Jakby ktoś był tak dobry i udostępnił zdjęcie prawidłowo podłączonej kostki zasilania (chodzi mi najbardziej o kolory, jakie na tę kostkę wchodzą), to byłbym niesamowicie wdzięczny.
Auto megan 1 po lifcie sedan 2001 r. Ale chyba wszystkie ph2 miały te same podłączenia i tak samo zrypaną kolorystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!