Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, czy wie ktos, co moze byc przyczyna spadania obrotow przy kreceniu kierownica gdy stoje w miejscu? Wyglada to tak, stoje sobie obroty w normie, ale gdy zaczne krecic w lewo badz w prawo, obroty zaczynaja opadac prawie do zera, a czasem nawet potrafi autko zgasnac :-/ Jak prostuje kola to wraca do normy. Wie ktos co to moze byc? silniczek krokowy albo cos? Z gory wielkie dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty wtedy owszem opadają, ale na ułamek sekundy, bo komputer czuwa nad tym, aby auto nie zgasło (gdy obniżają się obroty on automatycznie je zwiększa), także u kolegi jest coś chyba nie tak, bo u mnie nigdy obroty nie zeszły prawie do zera, ani autko nie zgasło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyść styki CPU i sprawdź naciąg pasków bo on napędza pompę chociaż mi się to nie klei jak był by luźny ten od pompy to by nie było wspomagania, ale może masz luźny ten do alternatora i jak silnik potrzebuje więcej mocy to nie ma wystarczającego ładowania i gaśnie. Nie powinno być w tym aucie powiązania elektrycznego z układem wspomagania bo jest on hydrauliczny. Tak więc faktycznie może zacierająca się pompa dusi silnik- jak tam stan oleju u Ciebie? Aby sprawdzić stan pompy zrób pomiar ciśnienia w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z czujnikiem cisnienia w ukladzie wspomagania.Nie przekazuje on informacji do sterownika silnika aby ten podniosł obroty gdy pompa wspomagania pobiera wiecej energii ( co dzieje sie gdy mocniej skrecimy kola-szczegolnie gdy auto nie porusza sie) Na przewodzie hydraulicznym wychodzacym z pompy masz zamontowany czujniczek.Sprawdz jego przewody a takze to czy sam czujnik zwiera badz rozwiera styki gdy cisnienie wzrasta.Na stronie 83 w ksiazce WKŁ jest zdjecie tego czujnika W silniku 1.4 8V informacja wchodzi do sterownika na pin 4 ( w 1.6 8V jest to pin 13)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

podczepie sie pod temat, mam podobny problem z tym że przy kreceniu w prawo lub lewno na maksa obroty mi rosną + dziwne dźwieki gdy kola na maksa skrecone typu jakby skrzypienie zgrzytanie, plynu w zbiorniczku jest nieco ponizej minimu ale jest plyn, co wiec moze byc przyczyną tych odgłosow. z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o sam czujnik ciśnienia w układzie wspomagania to ja ostatnio mam z nim problem, przecieka. Chciałem kupić nowy ale nie ma zamienników, a oryginał to 330zł w ASO. W tej sytuacji zaślepiłem czujnik i odpiąłem wtyczke. Samochód przy kręceniu na postoju zachowuje się tak jak wcześniej czyli obroty się zmieniają na moment, ale zaraz wracają do normy. Moim zdaniem ten czujnik zaczyna działać tylko przy maksymalnie skręconej kierownicy i ma sens tylko na biegu jałowym bo w innej sytuacji i tak wciskamy gaz i taka korekta jest zbędna. Ogólnie uważam tej czujnik za zbedną komplikację. Cóż francuzi lubią komplikować proste rzeczy.

 

Co do meritum wątku, moim zdaniem to silnik krokowy, albo coraz słabsza pompa. Moim zdaniem to nie wina elektryki. Zreszta nie musi to byc pompa wspomagania, mogą to być padające łożyska w alernatorze, cokolwiek co nadmiernie obciąża silnik przez pasek osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!