Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana kabla antenowego. Nowe radio i głośniki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mojej walki z car audio ciąg dalszy. Po ogarnięciu radia, przyszedł czas na antenę i nowe głośniki. Znalazłem piękny poradnik jak wymienić antenę, niestety po zdemontowaniu plastyków okazało się, że nie tylko antena jest połamana, ale niema także żadnego przewodu. Pierwszym primem, czy ktoś może robił taką wymianę, i wie, jak i co trzeba zdemontować, żeby było to po jak najmniejszej robocie i z jak najmniejszą szansą na połamanie jakiegoś plastyku ?

 

Druga rzecz, to że chciałbym wstawić jakieś ludzkie głośniki. Nie mówię tu o wzmacniaczu i jakimś audiofilskim sprzęcie, ale nowe radyjko i głośniki. Mam miejsca na dwa głośniki z przodu, dwa pod szybą i jeden w bagazniku. Domyślam się, że mogę wsadzić dwa tweeterki pod szybę, i dwa głośniki dwudrożne w drzwi, a to w bagażniku, nie pójdzie bez wzmacniacz. Pytaniem jest jaki rozmiar głośników wejdzie w przód i ew jak je podłączyć. Bo domyślam się, że i tweeterki i dwudrożny na jeden kanał, ale czy jest tam potrzebna jakąś zwrotnica ? W zasadzie charakterystyka tweetera powinna sprawić, że będzie grał tylko wysokie dźwięki, ale niemam pewności. 

I po tertio, czy jesteście w stanie polecić jakiś ludzki zestaw w miarę nie drogi, tak do 500-600 zł. Radio o jakim myślałem to SONY DSX-A410BT, ale tak naprawdę w radiu zależy mi tylko na funkcji bluetooth, żeby można było w ten sposób rozmawiać i słuchać muzyki, fajnie by było jakby miało pomarańczowe podświetlenie, ale to nie jest konieczne, to Sony np niestety niema. O głośnikach jeszcze nie myślałem konkretnie bo nawet niemam pewności jak to wszystko zmontować

Edytowane przez gruby157
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!