Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II automat - prosze o opinie


adas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja użytkowałem jakiś czas z automatem np. Citroena C5 chyba z 2010, Volvo V50 (diesel) z 2005 i KIA Picanto z 2018 i wszędzie automat sprawował się bardzo dobrze, a w trybie manualnym zmieniało się biegi jak w manualnej skrzyni tylko nie trzeba było sprzęgła naciskać, do tego biegi zmienia się łatwiej, wystarczy lekko ruszyć wajhę i bieg wskakuje na wyższy. Jak będę potrzebował zmienić samochód to będzie to na pewno automat i będzie miał automatyczną klimatyzację (co obecnie jest w Megance) bez reszty bajerów można się obejść, nawet elektryczne szyby nie są dla mnie tak istotne chociaż teraz to standard. No system bezkluczykowy też jest bardzo fajny jaki jest w Megance, ciężko było się przesiąść na Volvo co tego nie miało, ale bez tego też się da.

Edytowane przez nyerik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Meganem z Automatyczną Skrzynią Biegów jeżdżę od marca tego roku (2019). Nie jest to mój pierwszy automat więc trochę chyba mam pojęcia o jeździe z automatyczną skrzynią.

Jedno jest pewne, że autem z ASB trzeba umieć jeździć!!!

Dlatego większość, którzy mieszają automaty z błotem w wielu wypadkach nie maja pojęcia jak się tym jeździ, a często nawet nigdy takiego auta nie prowadzili.

Narzekanie, że auto z ASB jest wolaste, nie przyśpiesza, itp to można między bajki włożyć. Trzeba po prostu umieć jeździć takim autem.

Fakt, że zużyje trochę więcej paliwa, ale coś za coś. Nawet po kilku godzinach jazdy w korkach wysiada się z takiego auta niemal nie zmęczonym. Natomiast po przejechaniu np. 7 kilometrów przez 1,5 godziny ze skrzynią manualną człowiek czuje się jak po długiej jeździe na rowerze, a nie autem.

A w trasie? Niech przeciwnicy ASB rzetelnie policzą i przyznają się ile razy zmieniali biegi (w skrzyni manualnej) na odcinku np. 50 czy 100 km? W wypadku ASB, jeżeli trzeba dynamicznie przyśpieszyć, po prostu energicznie wciska się pedał gazu, skrzynia redukuje bieg i auto odjeżdża.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu z ASB?

Skrzynia nie powinna szarpać przy zmianie biegów czy to w górę czy w dół. Ideałem jest sytuacja kiedy o zmianie biegu informuje nas dźwięk silnika lub obrotomierz.

Ważną rzeczą jest również zmiana oleju w ASB. Powinno się go wymieniać przynajmniej co 40-60 tyś. km. Jeżeli ktoś wam powie, że w ASB nie zmienia się oleju to zapytajcie go czy w silniku czy hydraulicznym układzie wspomagania też nie zmienia oleju?

Skrzynie stosowane w Meganach do 2008 roku to skrzynie DP0. Może nie są one ideałem ASB, ale pracują całkiem poprawnie i doskonale nadają się do normalnej jazdy w mieście jak i w trasie.

Generalnie bardzo polecam Automatyczne Skrzynie Biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 W gen I i II była skrzynia 4-ro biegowa. Ja mam taką przy silniku 2.0 benzyna w Scenicu II, który jeszcze sobie z nią radzi. Do diesla jak najbardziej polecam, gdyż automat do komfortowego podróżowania potrzebuje momentu obrotowego a diesle go mają. Pozostaje jeszcze uwzględnić stan techniczny ASB, gdyż jak wiadomo serwis Renault nie przewiduje zmian oleju w ASB, co jest skrajną głupotą i nie każdy wymienia olej. Normalnie serwisowana ASB potrafi bezawaryjnie pracować do smierci samego silnika. Miałem trzy samochody z ASB (honde, mazde, Lagune) teraz mam inne dwa (scenic 2, Chryslera 300M) i nigdy nie miałem awarii ASB, a pojazdami jeżdzę do ich śmierci technicznej.

mam nadzieję, że pomogłem.

Edytowane przez jrozek2
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!