Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane nie chce wspolpracowac :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem megane classic 1.6 z 2000 roku,

dzis rano niestety troche mnie zawiodla :mrgreen:

samochod pozwolil wyprawadzic sie nie ogrzewanego garażu :) ale po zamknieci bramy

wsiadam przekrecam kluczyki, gasna wszystkie kontrolki oprócz alarmu, ktory do tej pory gasł :/ przy probie uruchomienia kreci rozrusznik ale samochod nie zapala :)

wydaj mi sie ze jest to problem z seryjnym immobilajzerem?

czy ktos z Was jest w stanie cos mi podpowiedziec??

z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to faktycznie problem z immobiliserem. najbardziej prawdopodobne, że rozkodował się kluczyk Jeżeli tylko sam mechanizm jest sprawny i nie doszło do uszkodzenia nadajnika w kluczyku to jedziesz do serwisu i tam w pół godziny za 60 zł zakodują Ci kluczyk. Gorzej jeżeli uszkodzony jest mechanizm nadajnika w kluczyku na skutek np. upuszczenia. Wtedy, o ile nie masz sprawnego kluczyka zapasowego, jedynym wyjściem jest dorobienie kluczy które faktycznie kosztuje 600 zł. W tym wypadku proponuję skorzystanie z usług firm które specjalizują się w montażu i naprawie centralnych zamków, alarmów i właśnie immobiliserów - tak będzie znacznie taniej.

Co do awaryjnego uruchamiania samochodu - każdy immobiliser jest wyposażony w 4-cyfrowy, fabryczny kod, po który musisz udać się do autoryzowanej stacji. Udostępnienie tego kodu kosztuje 30 zł. Procedura wprowadzania (opisana w instrukcji) jest wbrew pozorom dość skomplikowana. ( ja na początku nie mogłam sobie z tym poradzić)

Co do tego czy immobiliser da się obejść to ponoć jest to możliwe w starszych modelach jednak nawet jeśli udałobyci się znaleźć kogoś kto potrafiłby to zrobić to nie radzę - to właściwie jedyne w miarę skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe - przynajmniej moim zdaniem

JKeśli miałbyś jakieś dodatkowe pytania - pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!