Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe ciśniene paliwa Scenic 2002 1,6 16V


trawers25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpalaniem Megane scenic I 2002r. silnik 1,6 16V. Problem występuje szczególnie kiedy auto trochę postoi. Gdy już odpali pracuje nie równo, szarpie i dławi się (silnik nie ma mocy) Natomiast po przejściu na LPG wszystko jest ok silnik pracuje równo i nie ma z nim żadnych problemów. Wczoraj odpiąłem wężyk paliwowy z listwy wtryskiwaczy i nic żadnego ciśnienia. Zrobiłem próbę tzn. przekręcałem stacyjkę w pozycję zapłonu (słychać pompę przez ok.3s) zatykałem palcem wężyk niby trochę chlapnie paliwem, ale bez rewelacji. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem, żeby paliwo schodziło z listwy? Czy w pompie paliwowej jest jakiś zawór zwrotny i czy istnieje możliwość że jest to przyczyną z odpalaniem silnika na benzynie. Najgorsze chyba w tym wszystkim jest to, że w zbiorniku jest "smok" na jeden wężyk, a pompa pracuje cały czas nawet gdy auto jeździ na benzynie i próbuje nabić cały czas ciśnienie do listwy. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Radosław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem takiego zachowania auta był pęknięty przewód paliwowy znajdujący się wewnątrz baku łączący pompę paliwa z króćcem do którego przychodzi ostatecznie przewód paliwowy. Pompa nie robiła ciśnienia, wtryski nie dostawały paliwa, bo paliwo się cofało do baku. Także jeśli masz podobne objawy, że auto nie chce palić na benzynie, a na gazie jeździ bez problemu sprawdź również czy nie cofa Ci się paliwo do baku, pozdrawiam i zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!