Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Diesel DCI gdy zimno nieodpala:-(


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem ze swoim megane coupe 1.9 DCI od momentu mrozu jaki panuje w naszym kraju otóz jakims dziwnym trafem niemoge jej odpalic gdy temperatura spada ponizej zera czasem chwyci ale momentalnie gasnie i potem juz jej niemoge odpalic . Lecz gdy tylko troszke sie ociepli w momencie odpalam do szczału,bez najmniejszych problemów. Miałem ją na kompie i ten nic niewykazał. Tankuje "BP ulimate diesel" prosze o rade czym to moze byc spowodowane?? Dziekuje. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje "BP ulimate diesel" prosze o rade czym to moze byc spowodowane?? Dziekuje. :-|

 

Właśnie może dlatego to jest przyczyna? Nigdy bym nie zatankował tego syfu z BP tzn z PKN Orlenu. Ale są tacy co uważają że w BP jest świetna ropa i benzyna.

 

Kiedyś w ASO czekałem aż mi ciołki coś zrobią przy kompie i nie zrobiły a wzięły 120 zł i przyjechała baba która mieszka na tej samej ulicy co ja. Dokładnie to przyholowali jej Clio. Diagnoza była taka. Złe paliwo. Auto do czyszczenia ok kilkaset zł. Powiedzieli że tankuje kiepskie paliwo. Ona odpowiedziała ależ tankuje na dobrych stacjach Shell BP...

 

Po lewej stronie jest chyba taka pompka. Trzeba ściągnąć plastik i podpompować ropę. Może masz BP + H20. Chociaż to jest chyba MI to tam może być inaczej. Ale szukaj takiej gruszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na Nestee. ON z Lotosa... I nigdy nie miałem problemów.

 

PKN niestety miałem pecha. PB 95 zawsze dziwnym trafem była jakaś dziwna słaba i mułowata. Czasami zatykała autko... a czasami udało się jej nie zatkać.

Shell ON zatankowany pod Legnicą. Auto się krztusiło. I całe szczęście że obj. ustąpiły po zatankowaniu w Krakowie.

Shell V POWER pod M1. Jedynie dobre paliwo które polecam, ale reszta na drzewo. Niestety cena...

Shell pod Makro. Tam tylko pompuje opony... Polecam kupno żarówek bo są w dobrych cenach. :mrgreen:

 

A co do oleju z reala. To chyba jest lepszy niż Olej do silników wolnobieżnych frakcje z domieszką asfaltu. :-) Ewentualnie Opałówka z domieszką Mixoila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje na PKN Orlen i tylko na tej stacji. Oczywiscie w trasie czasami trzeba gdzies zatankowac ale to juz nie patrze na firme. Ja osobiscie raz zatankowalem na Nestee i mam nie mile doswiadczenia. Ale trzeba brac pod uwage ze jedna stacja np Orlen z druga Orlen ma tylko wspolny szyld i kolory na zewnatrz a to co w zbiorniku to juz roznie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w niedziele zatankowałem paliwo SHELL V- Pover Diesel i nie pod hipermarketem :mrgreen: tylko zwykła stacja. Według opinii innych jest to podobno jedyne paliwo godne polecenia bo nie są to te polskie"sikacze" na których zarabiają właściciele stacji. A co do BP to wszystko zależy od właściciela stacji jakiego gatunku ma paliwo, a nie od samej marki BP. Takze polecam shell'a. Coprawda jezdze od niedzieli dopiero ale juz widac poprawe jezeli chodzi o dynamike autka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moim 1461cc 60kW na v-p dalem rade utrzymac kroku kuzynowi w scorpio 2.9V6 ze swiatel do 115kmph :mrgreen:

 

a odnosnie odpalania na zimnie... zeszlej zimy, nawet po nocy bez garazu (-30'C), odpalal za pierwszym razem po paru zamachach, tylko swiece dluzej na wstepie grzaly :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!