Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak reakcji przepustnicy na pedal gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
mam problem z przepustnicą ale możne od początku...
jadąc sobie droga nagle obroty podskoczyły do 2500 i zaczęły falować samochód nie reaguje wo gule na pedał gazu wyskoczył komunikat check energy i check injekekt (nie wiem czy dobrze napisałem) zjechałem na pobocze wyłączyłem samochód i ponownie uruchomiłem i to samo automatycznie  wszedł na obroty 2500 i czuć paliwo.

podmieniłem pedał na inny - i tu ciekawostka poprzedni włożony używany od silnika po numerze katalogowym doszedłem ze pasuje do silników 1.6 15 dci 1.9dci a mój samochód to 2.0 16v
i działał dobrze a właścicielem RENI jestem od roku wiec podmieniłem na taki sam jaki był.
ale bez rezultatu
rozebrałem i wyjąłem przepustnice i co przepustnica jest częściowo otwarta można ja zamknąć lecz powraca do poprzedniego położenia 

błędy na komputerze to 
P0638 Zakres działania/parametry sterowania siłownikiem przepustnicy (rząd 1)
P0420 sprawność katalizatora za mała (bank 1)

Czy to oznacza kaput przepustnicy czy to kwestia kalibracji a możne ma ktoś jakieś inne pomysły

Najważniejsze pytanko czy przepustnica po demontażu powinna być lekko uchylona czy całkowicie zamknięta. Ta w scenicu to nie mam pojęcia jak demontowałem w clio 2 tam był oddzielnie silniczek krokowy ale zawsze była zamknięta.
Proszę o pomoc

20180908_164105_HDR.jpg20180907_153438.thumb.jpg.8ffaa59be61384ceb64eac3b99ce10a6.jpg

20180908_164118_HDR.jpg20180907_153415.thumb.jpg.c8d772a1f4df878f9d64241563cbdada.jpg

20180907_153427.jpg

 

20180908_164118_HDR.jpg

Edytowane przez karolek
nowe załączniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!