Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gasnące autko


luksit.2911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem takiego typu... Po bezproblemowy odpaleniu autka i po wypaleniu papieroska żeby się autko rozgorzało troszkę ruszam w "trase", po przejechaniu około 100- 150 m samochód gaśnie tracąc moc, odpalam i jadę dalej, dojeżdżam do świateł w odległości do 450 metrów od domu auto gaśnie ponownie, odpalam i jadę dalej. Po przejechaniu kolejnych 300 - 400  metrów gaśnie raz jeszcze. Za każdym razem jak gaśnie czuć spadek mocy, po ponownym uruchomieniu silnika i kontynuowaniu jazdy czasem jeszcze zgaśnie ale po chwili problem mija i bez problemu już jadę dalej, problem pojawia się zawsze gdy temperatura jest poniżej zera a dużo rzadziej jak jest na plusie. I teraz moje pytanie : mechanik obok mnie mieszkający stwierdził że coś to ma związek z jakimś czujnikiem temperatury inny natomiast ze jakiś silniczek rokowy czy coś takiego jest zawalony brudem, ja osobiście stawiam na pierwszą opcję bo i ten pierwszy mechanik nie ma dla mnie wolnego terminu przez 2 tygodnie. Proszę o konkretne podpowiedzi i ewentualnie pytania jakieś żeby można prawidłowo zdiagnozować problem.

Dzięki z góry... Luksit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od niedawna?

1/ Proponuje wymienić;

     -  filtr powietrza,

     -  świece zapłonowe,

     -  koniecznie musisz zadbać o suchość i czystość świec i cewek zapłonowych,

     -  przepustnice wyczyścić i wymienić oringi przepustnicy na nowe,

     -  podciśnienie w kolektorze ssącym  powinno wynosić na luzie ok. 32 - 38 kPa / 320- 380 milibar, 

2/ Przy użyciu Kontakt 60 ( sprey ) przeczyścić wszystkie dostępne styki w szczególności;

      - czujnika temperatury płynu chłodzącego,

      - map sensora oraz zapewnić szczelność jego montażu,

      - czujnika położenia wału korbowego,

      - klem akumulatora i połączeń masowych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luksit.2911 napisał:

Przepustnica to drogi temat jak patrzyłem, autka,papieroska?  ???

wyczyścić dobrze i nie trzeba wymieniać. Jak to nie da, to nie wiem czy masz EGR - tutaj także bym szukał problemu. Do czyszczenia. Piszę z autopsji.

 

Nie pisze się raczej zdrobnieniami bo to słabo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMG_20190130_134802.thumb.jpg.96a1fee8050ed44b66d21c507791b662.jpg

Dziś się dokonało ŻE TAK NAPISZĘ, wszystko było powodem tej sondy...

Hula aż miło bo i przy okazji zrobiłem to co było napisane, tylko preparat inny. Silniczek krokowy czy coś takiego jest automatyczny to tylko był tym środkiem i sprężarką potraktowany. Dzięki Panowie za chęć pomocy... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!