Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie grzeją świece żarowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem użytkownikiem Megane IV z silnikiem 1,6 dCi (R9ME) w wersji GT-line. Auto 2017 r, od nowości u mnie, obecnie 11 tys km przebiegu.  Po pierwszych mrozach zauważyłem, że w niektóre dni przy uruchamianiu silnika (system bezkluczykowy) nie włącza się kontrolka świec żarowych i po sposobie uruchamiania widać i słuchać, że silnik pali "na zimno". Tydzień układ działa po czym dwa-trzy dni nie działa. Pojechałem do serwisu - nic nie stwierdzili. Po niedługim czasie zrobiło się to samo a ponadto wyświetliły się wszystkie możliwe komunikaty - skontroluj układ zasilania, skontroluj układ wydechowy, skontroluj system start-stop. Ponieważ samochód firmowy, to telefon do Renault Assistance, lawetą do serwisu, auto zastępcze (nowa Corolla z przebiegiem 100 km :-)). Po kilku dniach odbiór mojej Meganki i informacja, że wymieniono uszkodzony zawór EGR. Dwa tygodnie później ten sam objaw - podczas rozruchu silnika nie włączają się świece żarowe. Pan w serwisie usiłował mi wmówić, że to komputer ustala, czy jest konieczność włączenia świec żarowych - tylko dlaczego ten komputer nie robi tego przy dziesięciu stopniach mrozu? Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Co może być powodem takiego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że chyba nikt do tej pory nie spotkał się z takim problemem. Prawdę powiedziawszy problem sam zniknął - od czasu napisania pierwszego posta takie objawy wystąpiły tylko raz. Teraz od dłuższego czasu spokój, samochód uruchamia się normalnie - także przy kilku stopniach mrozu. Zobaczymy w następnym okresie zimowym - na szczęście wtedy jeszcze będzie gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!