Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

anawel

Wymiana oleju poza ASO

Recommended Posts

Witam wszystkich posiadaczy Kadjar'ów.

Rozpoczynam pierwszy temat na tym forum pytaniem, czy wymiana oleju i filtru poza ASO nie ma żadnej konsekwencji odnośnie gwarancji?
Mam zamiar wymienić olej po pierwszym roku (11 tys. km). Tej czynności nie przewiduje ASO.

Napisano (edytowany)

To nie dotyczy tylko Kadjara ale każdego nowego auta. Można serwisowa auto poza ASO na gwarancji i nie powoduje to utraty gwarancji. Jest tylko jedno ale. Takie serwisowanie musi być według procedur producenta auta i z materiałami zaakceptowanymi przez niego. Temat śliski dlatego ja bym polecił wymianę w ASO ale z własnym olejem i filtrem. Zapłacisz tylko za robociznę, dostaniesz fakturę, wpis w książce i w systemie. Gwarancji nie stracisz, ASO nie powinno marudzić.

Edytowano przez pbet

Ja byłem w marcu na przeglądzie rocznym . Mialem 6.000 km ale poprosiłem o ponadplanową wymianę oleju z filtrem oleju (planowa wymiana jest przy 30.000 lub po 2 latach). Doliczyli mi 200~230zeta  do przeglądu za ten olej Elf z filtrem i robotą...nie tragedia. Przegląd ok 600 ( hehe za sprawdzanie czy działają spryskiwacze i kontrola ciśnienia w kołach kontrola świateł i kierunków.wymiana kabinowego filtra i sprawdzenie błędów których pewnie i tak nie było) wyszło ponad 800 ale nie ma wyjścia. Trzymam auto dla siebie na 10 lat to wole olej mieć zadbany.