Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż silnika Megan 1 ph II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczenie. 

Pytanie do fachowców.

Czy wyciągne silnik 1.4 16v k4j przy użyciu żurawia i podstawowych narzędzi w garażu bez kanału górą? Czy jest to wogóle możliwe? Czy musze zrzucać sanki ? 

W instrukcji opisane jest że  trzeba opuszczać rame pomocniczą.

Dziękuję  za odpowiedź.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trudne pytania tu zadajesz... zapytaj się jaki olej wybrać to dostaniesz milion odpowiedzi a tak to za ciężko... większość jak coś popukuje w samochodzie to opiszą tu problem po czym polecą do mechanika, który ich wydoi z pieniędzy i godności... odpowiem Ci tak...mam scenica z silnikiem 1.4 i próbowałbym go targać do góry bo miejsca sporo a co Ci się dzieje, że silnik wyciągasz?

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  za zainteresowanie.<ok> 

Nie  dodałem  że chodzi o silnik ze skrzynią. Wyciągne go z kilku powodów...

- wymiana rozrządu

- uszczelnienie całego silnika 

    ( cieknie z każdej strony)

- planowanie głowicy

- przy okazji sprawdzenie stanu     pierścieni i panewek

- sprawdzenie stanu sprzęgła i   ewentualna wymiana.

Wczoraj się przyglądałem  bardziej i wydaje mi się że jak wyrzuce chłodnice, po przesunięciu silnika do przodu powinien się zmieścić.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w sceniku ale tu jest naprawde mało miejsca .

Czyli sugerujesz że lepiej i mniej roboty będzie robić wszystko w aucie.

Zaznaczam że nie mam kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jk nie ma kanału to trochę lipa, może jakiś najazd? moim zdaniem za dużo zachodu z rozpinaniem wszystkiego. Rozumiem, że dysponujesz jakimś żurawiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie ale dopiero teraz znalazłem troche czasu aby coś zamieści. Właśnie jestem po demontażu silniczka ze skrzynią. Dla zainteresowanych informuje że z wyciągnięciem silnika górą nie ma aż tak wielkiego problemu z tym że bez kanału się nię obeszło. Faktycznie z rozpinaniem elektryki jest troche kłopot ale po oznaczeniu i zrobieniu kilku zdjęć z ponownym podpięciem nie powinno być problemu.

Obecnie silniczek jest cały poskładany i czeka na montaż. Oprócz niewielkiego odpicowania zrobione zostało:

- uszczelniony cały silnik wraz ze skrzynią

- wymiana panewek korbowodowych

- wymiana pierścieni

- regeneracja głowicy ( wiadomo uszczelka+ nowy rozrząd+pompa wody)

- rolki i napinacze

- regeneracja rozrusznika

- poprawina elektryka (pełno przetarć i uszkodzeń przewodów)

Tu kilka fotek

20191114_175619.jpg

20191114_175633.jpg

20191116_012048.jpg

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania...

Śmiało pisac.

Po wsadzeniu napędu dam znać czy odpalił wogóle:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!