Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jazda na swiatłach


Rekomendowane odpowiedzi

- Czy ktoś przerabiał instalację elektryczną w megane I tak, że by światła włączały się przy odpaleniu silnika automatycznie?

 

mnie wlasnie tez ciekawi czy mozna przeprogramowac komputer tak aby swiatla sie same wlaczaly tyle ze w Megane II, a moze w ASO beda cos takiego proponowac - przy tym przepisie taki bajer jak czujnik zmierzchu jest praktycznie zbedny, mimo to ciesze sie go wprowadzili bo bardzo mylilo gdy czesc kierowcow jechalo na swiatlach a czescie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Megane II światła same gasną

No i tu można zacząć dyskusję. Jest różnie, u mnie na ten przykład po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi światła gasną, ale po ponownym otwarciu drzwi zapalają się od razu i już nie gasną po zamknięciu.

(chodzi o zamknięcie i otwarcie centralnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mam jak gipsiarz, u mnie zawsze gasna po wyl sil. i otw drz. :D potem zal. sie dopiero po zal sil. :-) sorry ale nie chce mi sie calych slow pisac a wszyscy wiedza o co biega. po weekendzie majowym bede na przegladzie, dopytam co jest z tymi swiatlami, czy da sie zalaczyc tryb skandynawski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu można zacząć dyskusję. Jest różnie, u mnie na ten przykład po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi światła gasną, ale po ponownym otwarciu drzwi zapalają się od razu i już nie gasną po zamknięciu.

(chodzi o zamknięcie i otwarcie centralnego)

U mnie jest dokładnie tak samo, tzn. do 30 min. światła działają tak jak u kolegów (chodzi o sytuację kiedy mam je ręcznie włączone). Po tym okresie po otwarciu centralnego, światła zapalają się i już nie gasną (tzn. raz zgasły wraz z aku :-) ). Przyczyną tego jest złe oprogramowanie sterownika UCH i występuje to w wielu MII. W chwili obecnej zgłosiłem ponowną reklamację w Renault Polska z twierdzeniem, że jest to wada ukryta i powinna być usunięta przez serwis ASO na ich koszt :evil: (już po gwarancji). Był już poruszany ten problem w innym temacie. Jak coś wywalczę to dam zanć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer z czujnikiem zmierzchu przyda się jak będziemy w innych krajach gdzie nie ma obowiązku jazdy na światłach przez cały rok, natomiast można zapłacić wysoki mandat przy niewłączeniu światełek po wjeździe do tunelu. A bajerek (właczony !) cyknie sam i juz. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje ze jak troche pojezdzicie z tymi wlaczanymi swiatlami w dzien, to sie przekonacie jakie to jest dobre, i nawet za granica nie bedziecie na dzien wylaczac. Ja jezdzilem na swiatlach caly czas odkad mam prawo jazdy, a przejechalem w tym czasie z pol europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem sie pochwalić , że światła zapalają mi sie po przekręceniu kluczyka. Dzisiaj przerobiłem inny sygnał na przekaźnik. Dodam że świecą sie światła bez deski :-) ale za to tylko z kontrolką zieloną zapalonych świateł na desce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Keller pisze że też coś takiego montują za 150 zł.

 

Denerwuje mnie to że przy wł. światłach deska rozdzielcza przygasa... :-/ Z chęcią bym zrobił takie rozwiązanie. Pewnie DrNO to zrobi pierwszy bo on wszystko rozkręca nawet na zlocie. :-)

A potem dostane gotowy manual i sobie sam zrobię... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!