Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jazda na swiatłach


Rekomendowane odpowiedzi

ja z kolei mam jak gipsiarz, u mnie zawsze gasna po wyl sil. i otw drz. :-) potem zal. sie dopiero po zal sil....
u mnie tak samo ale ustawiłam pokrętło na środek i jest ok działa włącze silnik i mam światełka a jak wyłącze to gasną ... myslałam że to standard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest standard, tyle tylko, że w niektórych (starszych) MII po ok. 30min. światła zapalają się już w momencie otwarcia centralnego zamka zamiast w chwili uruchomienia silnika, co po jakimś czasie skutkować może całkowitym brakiem źródła zasilania w najmniej oczekiwanym momencie. Akurat wtedy chciałem się pochwalić jakie to moje nowo zakupione auto jest piękne i wspaniałe :-) i zaproponowałem, że podwiozę koleżankę z pracy do domu. Nawet nie wiecie jak mi się wtedy głupi zrobiło :D gdy nawet drzwi nie mogłem otworzyć. No i ona poszła "z buta", a ja zostałem na pustym parkingu z "martwym" samochodem :-( .

Ps. Niusia co miałaś na myśli pisząc ustawiłam pokrętło na środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi opisz jak to zrobiles.

kilkanaście razy już pisałem ale niech że będzie dla ludzkości :

pierwszy krok jest tutaj http://vw-scene.info/porada15.html czyli montaż oświetlenia na przekaźniku. Drugi krok to kosmetyka czyli sygnał na przekaźnik dokładam spod stacyjki lub spod czegokolwiek gdzie pojawia się"+" po przekręceniu zapłonu (ja pociągnąłem spod zapalniczki, najszybciej było bez zbytniego szukania i demontażu plasticzorów). Problem na razie jest jeden, świeci sie sam przód (co w słoneczny dzień nie przeszkadza bo i tak tyłu nie widać nawet jak załączony) ale zaletą jest to że nic nie przygasa bo deska nie odpala tylko kontrolka na niej (zielona od świateł). Zapalenie tyłów "spod kluczyka" to też już tylko kosmetyka - poszukać w tyle auta "+" po przekręceniu zapłonu. Przekaźnik zbędny bo to max 2x5W. Ważne! koniecznie przeciąć kabel do mijania z tyłu, podłączyć w strone świateł a w strone deski pozostawić luźne. W przeciwnym razie zapali sie deska i nici z innowacji. Osobiście ja jeżdże na samym przodzie i chyba tak zostawie. Summa summarum najtrudniejszy krok jest pierwszy --> montaż przekaźnika. Koszt to przekażnik, kable , końcówki max 20-25zł, do tego sześciopak niezbędny :-) powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wizycie w ASO. Najprawdopodobnie da się przeprogramować UCH. Niestety może to potrwać kilka dni ponieważ trzeba wymontować moduł i przesłać do specjalistycznej firmy współpracującej z Renault. Na razie samochód jest mi codziennie potrzebny do pracy, więc naprawy dokonam za 2 - 3 tygodnie. Najważniejsze, że nie trzeba wymieniać całego UCH :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hadson, Baad ma to samo co ja, jak zostawi manetkę świateł na właczonych mijania to po zgaszeniu silnika gasną, ale pół godziny po zamknięciu auta, gdy je otwieramy to światła się zapalają (bez uruchomienia silnika) i już nie gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!