Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaz do Megane z 1997


kawalek_edukacyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Jestem posiadaczem Megane 1.4 eco z 1997r 5dzwi Hatchback, przejechane 130tys km. Czy opłaca się do tak starego auta montować instalacje gazową? Czy po montażu LPG nie zacznie się sypać? Mechanicznie wydaje mi się, że jest w dobrym stanie. Ostatnio Megi piła olej, ale po wymianie uszczelek nawet mililitra nie bierze. Olej nie kapał z silnika, ani nie kopciło z wydechu. Autem od 4 lat praktycznie jeździ tylko moja mama (jak emeryt, w ogóle nie kręci silnika). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego miałaby się sypać po założeniu gazu. Poszukać tylko dobry zakład co by go założył. W mojej opinii, gaz jest zdrowszy dla silnika niż benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Proszę o odzew osoby które w swojej megance z silnikiem 1,6 8V mają założony sekwencyjny wtrysk gazu. Jeśli możecie to napiszcie jaki komputer macie, jakie wtryskiwacze, jaki reduktor. I przede wszystkim jak to się spisuje z tym silnikiem, czy są jakieś problemy z wolnymi obrotami, z szarpaniem silnika, problemami z przyśpieszaniem. Interesuje mnie też spalanie.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Przeniosłem do istniejącego tematu. Zapoznaj się z postami wyżej. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w megance 1.4 16V sekwencyjny wtrysk gazu OMVL chyba DREAM XXI, nie jestem pewny. Nie interesowałem się tym specjalnie, bo nie miałem z tą instalacją żadnych kłopotów. Instalacja jest taka jaką zestawił producent instalacji i chyba dlatego nie miałem z nią żadnych kłopotów oraz zakładał ją dobry fachman. Przejechane jest na tej instalacji ok. 70 tys.km. Wymienione były w tym czasie 2x filtry gazu. Średnie spalanie na dystansie pierwszych 40tys.km - 7.2 litra/100, obecnie jeździ nią córka i nie prowadzi buchalterii. Dla informacji średnie zużycie benzyny przed założeniem gazy, na dystansie ok. 50tys.km - 6.2 litra/100.

Obecnie jeżdżę corollą 1.4 vvti z instalacją PRINS założoną od nowości założoną w Toyocie. Po przejechaniu ok. 50tys. miałem z nią mały problem, z którym na gwarancji serwis nie umiał sobie poradzić. Przypuszczałem że to coś z reduktorem i po gwarancji go całkowicie rozebrałem i wyczyściłem (było w nim trochę gęstej mazi) i za trzecim podejściem ustawiłem ciśnienie gazu w fazie lotnej tak żeby było stabilne, niezależne od szybkich zmian otwarcia przepustnicy. I na razie działa bez zastrzeżeń - nie wiem jak długo. Obecnie na gazie corolla ma przejechane ponad 60 tys.km. Średnie zużycie gazu na tym dystansie to 7.9 litra/100, a benzyny na pierwszych 5tys.km do czasu uruchomienia gazu - 6.7 litra/100.

W moim odczuciu to instalacja gazowa będzie się dobrze spisywać z każdym silnikiem, jeżeli jest oryginalna i dobrana do mocy silnika - to jest taka jaką zestawił producent, bo on je dobrał tak żeby optymalnie ze sobą współdziałały. Składaki nie dają takiej gwarancji.

Ważne też przez kogo jest montowana. No, ale każdy ma swój pogłąd na te sprawy.

W obu instalacjach nie ma widocznej różnicy przy jeździe na benzynie i na gazie, poza finansowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!