Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z czasowym zanikiem mocy na trasie


Rekomendowane odpowiedzi

Przykład z ostatniej trasy.

Jadąc autorstradą, przy prędkości 120, 130 km/h nagle silnik zaczyna tracić moc tak jakbym puścił pedał gazu. Jesli puszczę gaz i delikatnie wyczuje moment, na jakim jest w danej chwili, i delikatnie nacisnę to kapkę przyspieszy, ale zaraz spowrotem traci moc, tak jakbym całkiem puścił pedał gazu. Trwa to tak z kilka minut (prędkością spadam do około 80 km/h), po czym samo przechodzi i dalej jadę normalnie.

 

Sytuacja taka przytrafiła mi się juz kilka razy, i to tylko na autostradach. Na trasie około 330km (większość to autostrady) miałem to samo w drodze do celu, jak i spowrotem. Dokładnie taki objaw jak powyżej opisałem.

 

Czy miał ktoś podobny przypadek? Za wszelkie porady będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam!

Renault Megane 1998, 1.6 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem zanim napisałem.

W moim przypadku nie ma żadnego znaku problemu na desce rozdzielczej, i zdarza się to można rzec - sporadycznie. Być może ktoś z tego rodzaku silnikiem w Megance miał podobny problem i się uporał.

Możliwe przyczyny wg archiwum to:

- zapchany katalizator lub tłumik (ale czy nie powodowałoby to problemów również przy mniejszej prędkości?)

- sonda lambda?

 

Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 2008-07-14, 17:56 ]

Po podłączniu auta pod komputer wyszło, że mam niesprawną sondę Lambda. Jednak mechanik stwierdził, że może to byc tez kwestia katalizatora, bo ponoc niezle się nagrzewa.

 

Zastanawiam się zatem teraz, czy próbowac najpierw wymienic sonde - tu pozostaje kwestia wyboru, co sądzicie o tej:

http://allegro.pl/item392067142_sonda_lamb...ic_3_kable.html

NOWA SONDA LAMBDA Z WTYCZKĄ

ZNANEJ I RENOMOWANEJ

FRANCUSKIEJ FIRMY BEGAR

DO SAMOCHODÓW MARKI RENAULT

NR: 0147

Sonda regulacyjna, Liczba przewodów 3, Dł. 288 mm

 

Czy może odrazu zdecydowac sie na wyciecie katalizatora?

Czy w silniku benzynowym wycięcie katalizatora skutkuje czyms negatywnym? Jest np. głośniej lub zwieksza sie spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrezygnowałem z wycinania katalizatora. Myślę o wymianie sondy, jednak z tego co kojarze, to poprzedni właściciel wymieniał ją tuż przed sprzedażą. Ponoć ta sonda jest "uniwersalna", więc może dlatego komputer wskazał, że jest uszkodzona...

 

Świec nie wymieniałem jeszcze, nie wiem też kiedy wymieniał je poprzedni właściciel, więc napewno mają przynajmniej około rok czasu (5000km). Domniemam, że to już pora na wymianę... czy tak? Jakiś konkretny model polecacie? No i czy świece mogą być przyczyną tego "dziwnego" problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycięcie katalizatora póki co raczej nie sprawia żadnych problemów przy przeglądzie.. a jak ktoś nie da to trza podjechać gdzie indziej :-P od lat nie mam kata,, a wyniki pomiarów na końcu wydechu są może tylko ciut ponad normę.. to przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!