Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dziś nagram. 

Olej 5w40 elf. Nowe świece wszystkie uszczelki przewody . Kompresja po 10barow  pali ładnie. Zawory ustawione .  Ale te stuki dobijają słychać je też od strony pasażera najbardziej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wszystko sprawdzałem po kilka razy. I wszystko jest dobrze. Co do rozrządu nie mam pojęcia jaki był wcześniej bo mechanik mi wymieniał. Pasek mam 96zebow ale nie wiem czy nie powinien być 95 bo są dwa typy. To silnik 1,6 8v 75km k7m  C7/20 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem remonty była przepalona uszczelka między 1a 2 cylindrem od strony rozrządu. Zawory były sprawdzane 3razy jak i cały wałek. Po sprawdzeniu na srubokret  słychać takie same stuki koło koła zębatego od wałka rozrządu . 2mechanikow nawet nie wie co stuka 

Samochód się zbiera odpala dobrze czy zimno czy ciepło równe obroty też ma. Stukot najbardziej słychać na jałowych obrotach odrar jak się puści z gazu jak spada z obrotów. Przy płynnej jeździe nie słychać   nie stukają panewki ciśnienie oleju było sprawdzane . Przed remontem chodził cicho nie było stoków . Od kupna zrobiłem 14tys km mam go pół roku. Bezyna gaz. Jeszcze dodam ze wczoraj odkręciłem kolektor pierwszy zawór od rozrządu czarny bez oleju na nim. Pozostałe popielate. Pali na wszystkie cylindry nie bierze oleju. Jakiś zaczarowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Majste napisał:

Powodem remonty była przepalona uszczelka między 1a 2 cylindrem od strony rozrządu.

Czy awaria została szybko zauważona?

Czy ubyło dużo płynu chłodzącego? oleju?

Jak wyglądały tłoki i panewki I i II cylindra?

Czy oprócz stuku są inne objawy nieprawidłowej pracy silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapeleniu kontrolki odrazu został zatrzymany oleju nie ubyło płyny z 200ml na oko . Cały remont przeprowadzał mechanik . Innych objawów niż stukanie nie ma. Po remoncie zrobione z tym stukaniem 5tys km.  Po 500km od remontu mechanik korygował jeszcze zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!