Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Luźny drążek zmiany biegów


szto100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem z moim Megane I (2002r). Dziś zauważyłem że drążek zmiany biegów na jałowym biegu lub przy wysprzęgleniu jest bardzo luźny. Wszystkie biegi wchodzą ok i generalnie nie ma innych objawów. Pytanie - co to może być i czy to coś poważnego no i czy mogę trochę pojeździć zanim zawitam do mechanika???

Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kuzyna w fokusie nie odbija drążek po przechyleniu go w lewo,, mechanik powiedział ze to drobnostka,, właśnie sprężynka jakaś nio i poza tym też zrobił sie ogólny luz. Ogólnie nie wiem jak wasze skrzynie,, moja chodzi (odpukać) perfekt. Ostatnio jeździłem nową mazdą i fordem kuzyna,, kurde jak te biegi masakrycznie wchodzą, skrzynia jest głośna jak ... :shock:

aaaa no i nie polecam aso, to na pewno drobnostka, każdy mechanik zrobi to za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już sprężynkę (43 zł) i jutro jadę do mechanika. W tak zwanym międzyczasie pojawił sie problem z syczącym pedałem hamulca - pechowy tydzień mam chyba:(((. Hamulec syczy a jak lekko wciskam pedał to przestaje. Znalazłem na forum, że prawdopodobnie serwo, a więc dodatkowe koszty:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może to że przykładasz siłę na ośki, która przekazywana jest przez skrzynię biegów, która jest "na sztywno" z drągalem, a całą jednostka napędowa jest na miękkich łapach, więc może w pewnym zakresie pracować...

 

inaczej: gdyby nie było łap to dodając gazu silnik wraz ze skrzynią biegów zacząłby się kręcić wokół osi napędowych... :) spróbuj to sobie wyobrazić :}

 

z racji tego, że silnik jest przytwierdzony do auta to zaczynają się kręcić kołą zamiast silnika :) LOL :-P a że jest on elastycznie do auta przytwierdzony, to czujesz to, że się rusza, własnie na dźwigni zmiany biegów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!