Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.6 16V 2000r wyciek oleju


pawelzawadzki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniałem olej, filtr powietrza i filtr oleju w pewnym warsztacie. pojeżdziłem pół dnia wyjmuje bagnet a tam jest według wskażnika bardzo mało oleju trochę ponad minimum a jak był wlany to bagnet wskazywał 3/4. dodatkowo zauważyłem że przy bagnecie jak i przy filtrze oleju sa zacieki tak jak by oleju a wcześniej jestem przekonany było tam sucho.Czy to możliwe że olej wycieka z otworu tam gdzie jest bagnet ( zauważyłem ż ebagnet ma uszczelki, może są one nie szczelne?) albo może został żle wkręcony filtr oleju i z tamtąd cieknie???miał może ktoś taki problem??

 

pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten mechanik za słabo dokręcił filtr oleju i tamtędy olej jakoś ucieka? Ponadto przy wymianie oleju należy wymienić uszczelkę pod korkiem spustowym, który też może nie został odpowiednio dokręcony. Może po prostu wróć do tego warsztatu i niech sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to na pewno ten koles nie wymienil uszczelki od korka spustowego

 

Ja gdy pierwszy raz zmieniałem u siebie olej, też nie wiedziałem, że tą uszczelkę się wymienia. Spuściłem olej, wymieniłem filtr, korek zakręciłem i zalałem olej. Następnego dnia wieczorem wróciłem z dłuższej trasy, akurat złożyło się tak, że w miejscu gdzie zaparkowałem pod maską znalazł się biały karton. :) Rano gdy odjeżdżałem zauważyłem plamę na tym kartonie i to dało mi trochę do myślenia. Sprawdziłem bagnetem stan oleju i zauważyłem niewielki ubytek. Podjechałem w jedno miejsce, dowiedziałem się, że przy wymianie oleju należy wymienić uszczelkę pod korkiem spustowym, więc pojechałem do sklepu, zakupiłem uszczelkę, wymieniłem i od tej pory jest OK. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!