Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w czasie jazdy na trasie zaczęło buczeć zawieszenie przednie ( tak mi się wydaje ). Odgłos przypomina ten, który słychać po najechaniu ta białą karbowaną linię ciągłą na autostradzie, tylko głośniejszy.

Wykluczam raczej opony i łożyska, bo odgłos wydobywa się tylko w czasie jazdy na wprost. Nawet lekki ruch kierownicy i jazda po łuku - cisza. Zauważyłem, że w zasadzie hałas jest w okolicach 2-2,5 tys obr., więc może to nie zawieszenie, tylko skrzynia, ale czy skrzynia przestałaby buczeć przy jeździe po łuku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może przegub?

U mnie w clio I objawy te same, przeguby wyją, skrzeczą, trzeszczą itd ale specjalista od przegubów powiedział że można jeździć, bo na france mają bardzo wytrzymałe przeguby mimo hałasu. Moja mama zrobiła już ponad 35 tys km na wyjących przegubach i ciągle jeździ, tylko na krótkich trasach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam (ze swoich doświadczeń przegubowych) że gdyby tu leżał problem to odzywał by sie juz przy skręcaniu. Przyjrzyj sie dokładnie oponom - może sworzeń wachacza sie kończy i geometria/zbieżność kuleje.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, masz rację, przy skręcaniu słychać buczenie ale przy małej prędkości, np na parkingu. Przy wiekszych prędkościach własnie w zakrętach jest cicho.

 

jerry, możesz podnieść auto z jednej strony i kręcić kołem, sprawdzić luzy, jeśli coś jest nie tak to powinno dać się odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo.

Przegazuj go w tych obrotach na postoju - jak będzie to samo - to jakiś element wchodzi Ci w rezonans przy tej częstotliwości jaką wytwarza silnik i wydech - i dlatego tak buczy.

 

Tez mnie to lekko wkurza - ale nie wiem co to jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może aluminiowa osłona wydechu pod podwoziem? Ja tez miałem to wczoraj u siebie po wjechaniu w duuuużą kałużę przy duuuuużej szybkości. Wystarczyło zajrzeć pod samochód, odciągnąć aluminium i wszystko w porządku. Też chodziło o obroty, przy wyższych hałasowało, a przy niskich nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w megance przy jeździe na wprost było cicho, natomiast przy mnimalym przekręceniu kierownicy w prawo było buczenie i lekka wibracja. Przy podniesionym samochodzie koła obracały się cicho (napędzane silnkiem) również przy kręceniu kierownicą. Przy wymianie łozysko lewe było suche i kulki zardzewiałe, po wymianie wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!