Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci, ale nie chce odpalic


Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki temperatury silnika masz dwa (jeden na komputer, a drugi na licznik). Sprawdź czy nie szwankuje ten od komputera.

 

Mam 1.6 16V K4M 99r - gdzie jest drugi czujnik? ten do komputera - zlokalizowałem i wymieniłem ten na szczycie silnika od strony skrzyni biegów (3 bolcowy był) do tej pory myslałem, że nie ma więcej czujników w moim motorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są one w jednej obudowie (dlatego masz trzy styki). Są one niezależne, czyli informacja o temperaturze silnika pokazywana na wskaźniku temperatury w kabinie wcale nie musi być zgodna z informacją jaką otrzymuje komputer wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja tez walcze moja megane rowniez kreci ale nie odpala, stoi od dwoch dni u mechanika i jakos nie moga stwierdzic co to, komputer wywala ogolny blad centalnej jednostki. W poniedzialek zaciagam ja do salono renault bo tam ponoc maja bardziej szczegolowy komputer ktory stwierdzi co dokladnie sie popsulo. U tego mechanika czasem moja renia odpala ale na dwa "gary" tylko.

 

[ Dodano: 2007-10-29, 23:20 ]

witam, widze ze sam pisze w tym temacje, dzis samochod wyladowal w salonie renault, diagnoza padla komputer, niestety meganka odplala tylko na dwoch cylindrach do drugiej cewki sygnal wogole nie szedl. Komputer zostal wyslany do Gdańska, jako ze nie padl calkowicje ponoc da sie go uratowac... operacja taka ma mnie kosztowac do 1000 zl. Szczerze powiem ze mam juz lekko dosc meganki, ciagle cos sie dzieje i cigle musze na nia kase wydawac... Moze ktos chce kupic Renault Megane 1996, 1.6 wielopunktowy wtrysk, 8v, 90 koni... po wymianie rozrzadu plus sprawny komputrer...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc wina komputera i moim zdaniem jesli zalezy ci na czasie i pieniazka to po diagnoze tylko do salonu renault. Ja sam chcialem zaoszczedzic kase u innego mechanika i skonczylo sie i tak wizyta w renault. Moj komputer moze sie uda naprawic (pojechal do Gdyni ponoc do speca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od wersji wyposażenia, mój mechanik walczył z kompem 4 miesiące ale wkońcu dorwał identyczną używke, ale po przeliczeniu stwierdził że to co my zapłaciliśmy czyli 1100 zł to on jeszcze do tego interesu dołożył a nowy komp w ASO to wydatek 2700 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja mojej meganki to ECO 96r 1.4.Podobno podkierownica znajduje sie pryzcisk resetu kompa,ale ja nieznalazlem. Mozliwe ze nie ma w niej kompa. :-) Jezeli to nie komp to co moze byc przyczyna ze nie chce odpalic :!:

 

[ Dodano: 2007-11-12, 14:59 ]

okazalo sie ze to pasek rozrzadu . nie wiem jakim cudem sie zerwal.czy z tego powodu moga byc problemy z silnikiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!