Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kilka problemów MI 96 RT benzyna - gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem od pół roku posiadaczem MI 1996 RT, 1,6 b/g.

Jednak co jakiś czas sprawia mi ona problemy. Mam nadzieje że otrzymam jakieś rady od posiadaczy meganek.

1. Bardzo rdzewieje mi cała karoseria ( okolice antenki na dachu; nadkola tył; dół błotnika przód, końcówka progu tył (ok 25 cm); pod silnikiem na elementach metalowych) dzieje się tak mimo że była robiona konserwacja, rok temu - robił ją poprzedni właściciel. Chcę założyć plastikowe nadkola na tył i oddać auto do lakiernika i jeszcze raz zakonserwować, dlatego mam pytanie czy jest sens to robić ??? czy nie. I ile tak około może mnie to wynieść.

2. Problem z ABS. Niby świeci się kontrolka jak go zapalam, później ładnie gaśnie ale jak sprawdzałem w zimę to nie czuje pulsacji pedału, i nie wiem czy w końcu mam ABS czy nie.

3. Kolejny problem to to, iż wydaje mi się że tył autka jest nieco niżej niż przód, i jak zabiorę pełne auto ludzi to tył strasznie siada. Dlatego mam pytanie, czy mogę jakoś podnieść tył samochodu wymieniając coś ??

4. Czy mogę założyć koła 14 jeśli teraz jeżdżę na 13 ??

Mam nadzieję że ktoś odpowie na moje pytania, ponieważ nie znam się na mechanice pojazdów. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. karoseria nie powinna chyba aż tak bardzo rdzewieć, bo blachy są ocynkowane, no chyba że Renia miała wcześniej przygody. Plastikowe nadkola chyba nie pomogą, jak oddajesz do lakiernika to niech wspawa reperaturki i będzie ok. Koszt zależy od blacharza, myślę że 250- 400 zł za element nie więcej.

2. Zahamuj na asfalcie, pedał do dechy i powinno "szarpać". Z tego co opisałeś kontrolka zachowuje sie tak jak powinna, ale nigdy nie wiadomo co zrobił poprzedni właściciel.

3. Jest możliwość żeby podnieść tył, trzeba przestawić tylna belkę o kilka ząbków, ale wtedy na pusto tył będzie stał wysoko co nie wygląda ciekawie no i zmieni się zachowanie w zakrętach (tył może uciekać). Może amortyzatory już poszły się kochać, sprawdź.

4. możesz założyć 14 spokojnie, tylko dobierz zamienniki opon żeby nie było zbyt dużej różnicy w wysokości kół (13 a 14) bo licznik będzie oszukiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!