Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v 2002 r. prośba o pomoc przy zakupie


bustarga

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna właśnie takiej Meganki. Miałem okazję zrobić 1000 km autem kolegi (diesel 1.9dci rocznik 2002) i byłem zachwycony. Dlaczego benzyna, ano: max. 25 tys. km rocznie,względna niezawodność, tańsza eksploatacja (ewentualne naprawy w stosunku do diesla), wygoda jazdy - miękkie zawieszenie oraz ciche auto (wnioski po lekturze forum), bardzo mi się podoba. :mrgreen:

 

A co mam na oku: Renault Megane I Hatchback 1.4 16v z 2002r. czyli phII. A tak się przedstawia wg. sprzedawcy:

 

- stan b.dobry - drugi właściciel w Polsce, pierwszy w Niemczech,

- w Niemczech przejechał 97tyś. km w Polsce 12tyś. km

- serwisowany w ASO (Niemcy - jest książka serwisowa),

- lakier oryginalny (metalic srebrny beż??),

- po stłuczce - tłuczone światło przednie + zderzak,

 

Wymienione:

- pasek rozrządu po sprowadzeniu z Niemiec,

- filtr oleju

 

Wyposażenie:

- wsp. kier,

- ABS,

- centralny zamek,

- dzielona kanapa,

- elektryczne lusterka,

- elektryczne szyby,

- tapicerka welurowa,

- klimatyzacja (do nabicia),

- 2 poduszki powietrzne,

- radio z cd,

- św. przeciwmgłowe.

 

Cena wyjściowa: 16.000

 

Moje spostrzeżenia:

- obiekcje w stosunku do stłuczki,

- auto oglądałem z zewnątrz - prezentuje się pięknie - brak widocznych (na moje oko) uszkodzeń karoserii, w środku czyściusieńko,

- opony (niestety nie pamiętam producenta) - bieżnik w b.dobrym stanie,

- kołpaki do wymiany,

- wygórowana cena jak na to wyposażenie,

- konieczność odwiedzenia serwisu przed ostateczną decyzją.

 

Teraz moja prośba:

- o co powinienem jeszcze zapytać, na co zwróci uwagę,

- czy powinienem się obawiać "tej stłuczki",

- Wasze sugestie co do stosunku: przedstawione auto/cena,

- jakie jeszcze będą mnie czekały opłaty związane z wymianą/ naprawą, rejestracją.

 

Proszę również o informacje, o które nie zapytałem z własnej niewiedzy (mój pierwszy samochód).

 

Z góry dziękuję.

 

PS. Linka do zdjęcia nie mogę podać - oferta z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że do wymiany masz:

-płyn hamulcowy

-płyn chłodniczy

-olej

 

Ja bym sprawdził na twoim miejscu dokładnie komorę silnika i wyjął akumulator(żeby sprawdzić dokladnie drugą stronę). Otworzył bagażnik i zerknał na blachy gdzie jest koło zapasowe. Jak był walnięty z tyłu to zobaczysz co było robione.

Podłączyć do clipa i zobaczyć czy nie ma błedów. Ludzie różnie kombinują.

Ogólnie dobrą praktyką jest podjechanie z takim samochodem nie tyle co do ASO co do porządnej stacji obsługi gdzie wydają badania techniczne(nie jakiś tam Pan Józek). Sprawdzą zawieszenie, geometrię, zbieżność.

 

p.s. ogólnie samochody, w tym i Meganki wyglądają super z zewnątrz. Czasami(często) możesz ładnie 'wtopić' z zakupem jak dokładnie nie sprawdzisz :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bustarga, pierwsza rzecz: przemyśl czy nie warto poszukać egzemplarza 1,6 16V pali grosze wiecej a masz lepsza dynamike do jazdy.

Co do wyposażenia: wg mnie powinny być 4x airbag

Ale niepokojąca jest ta klima, jeżeli auto miało stłuczke przodem to możliwe że do wymiany jest kondensator klimatyzacji i dlatego czynnik uciekł i klima do napełnienia.

Obowiązkowo ścieżka zdrowia w stacji diagnostycznej - i po zdjęciu osłony pod zderzakiem sprawdzenie jak mocna była stłuczka (stan podłużnic)

Czy przy rozrządzie wymienione zostały rolki pompa wody czy tylko pasek?

chyba tyle pozdr

DeeSeL, akumulator w 1.4 jest w podszybiu i przypuszczam że tam akurat będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!