Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chce kupić, prosze o poradę


wally

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kiedy kupiliśmy Meganke moi rodzice też postanowili przesiąść się z Peugota na Renault. Zapragnęli Scenica a że są "komputerowymi analfabetami" mi powierzyli poszukiwania :-/

Panowie, będę niezmiernie wdzięczny za przyjrzenie sie tym egzemplarzom i skomentowanie. Ja niestety pewnych rzeczy nie zauważam a chciałbym spojrzeć na te autka krytycznie i wychwycić wszelkie niedociągnięcia: czy przypadkiem to nie są składaki itp.

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic...1930d48&s=1

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic...1930d48&s=2

z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nich nic specjalnego nie zauważyłem.Na zdjęciach wyglądają ok. :mrgreen: Ale jak jest naprawdę? Ten drugi ma chyba uboższe wyposażenie. Nie widzę w nim podłokietnika i elektrycznego hamulca ręcznego. Można wiedzieć czemu szukasz 1.5,a nie 1.9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupował to auto dla siebie to brałbym pod uwage tylko 1,9. Ale moi rodzice nie maja zbyt dużych wymagań, mniejszy silnik im w zupełności wystarczy. No i 1,5 są chyba troche tańsze...ale jakbym znalazł 1,9 w rozsądnej cenie to też bym go brał pod uwage... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5,to wg mnie zbyt solidny nie jest.Opieram się o to,co tu czytałem o tym silniku. :roll:

Chyba,że rodzice nie będą dużo jeździć,to mogą zdecydować się na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem też czytałem dużo niepochlebnych opinii na temat silnika 1.5 dci. wiesz jak to z emerytami bywa :) mój tata jest typowym przedstawicielem PSJ, najchętniej jeździłby po mieście 50km/h na V biegu dlatego też im odradzam diesla. ale cóż począć jak się chłopina uparła.... :-/ a tak na marginesie: może ktoś was ma namiary na solidnego i pewnego Scenica II w benzynie??( wiem że offtop ale może przymkniemy oko?? :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. oba są do bani:(((( jak to mówią szpachlomierz prawdę ci powie:)))) szukasz widze jak najtaniej na rynku, a tani w tym przypadku nie znaczy dobry. Ciekawe z ilu kawałków są te bryki??? pozdro. ps.daruj sobie i poszukaj czegoś lepszego, bo za tą kase to jedynie 2003 w dieslu sensowny może kupisz??? po wizytach w komisach itp. za 2003 w dieslu ładne od 1 właścicilea 35 - 37 , a 2004 r. to już 40 tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze i w tym roczniku co podałeś to nie dostaniesz nic ze sceniców którymi sie pocieszysz . Ja kupiłem w ubiegłym roku 2000 rocznik w dieslu i dałem 24 tyś więc nie wierzę by do 4 dych kupić cokolwiek porządnego w roczniku który podałeś !!! Sprawdź IphII :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad vocem ceny to uważam, że wysoka czy niska nie gwarantuję że autko będzie pewne. Miałem nadzieje na bardziej konstruktywną krytykę, nie opierającą się tylko na wysokości ceny tym niemniej dziekuję za życzliwe słowa. Ja sam nie tak dawno szukałem Megane dla siebie i szukałem prawie 2 miesiące. Prawie wszystkie tak zwane "bezwypadkowe" miały podpicowane i ukryte dzwony. Zresztą mój znajomy który okazjonalnie sprowadza autka, bite oczywiście, maskuję wszelkie uszkodzenia oddaję na ręczną myjnie i za ok. 200zł zrobią mu auto "od niepalącego właściciela" lub "od kobiety" a następnie wystawia cenę bardzo wysoką i nie znającemu się klientowi wciska kit " Proszę Pana, cena wysoka bo auto pewne, zresztą prosze spojrzeć jak wygląda". Zawszę mawiał, że wysoka cena usypia czujnośc!! Nie muszę chyba pisać jak załatwia książeczkę serwisową z wpisami przeglądów i takie tam...

Wracając do meritum, auta, do których załączyłem link będą przed ewentualnym kupnem kompletnie sprawdzone w ASO, łącznie z podpięciem do kompa.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeśli mogę dorzucić swoje 3 grosze - ze zdjęć (szczególnie tak marnej rozdzielczości) nie da się powiedziec czy auto bylo bite. Jak szukałem dla siebie to też oglądałem kilka których zdjęcia wyglądały cudnie, a real brutalnie to weryfikował.

 

To czego na siłę się dopatrzyłem to to że w tym czarnym z przebiegiem 97 chyba nie pasuje tylni zderzak z lewej strony do nadkola....

 

BTW jesli rodzice malo jeżdża to może faktycznie benzyny im poszukaj - bedziesz mial mlodsze auto lub mniejszy przebieg a moim zdaniem obie te opcje są godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!