Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padniety silnik 1.4 16v (rozwalony blok silni


defile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam straszne go pecha do samochodów.....

Kupiłem niedawno meganke kombi z silnikiem jak w temacie, porobiłem w niej wszystko (wymiana filtrów, świec, oleju itp) przejechałem niewiele ponad tysiąc kilometrów i jadę sobie siódemką i nagle straszny huk z silnika, nagle miga kontrolka oleju oraz stop, zgasiłem silnik i się doczłapałem do przystanku, sprawdziłem płyny itp i nic wszystko niby ok, wiec odpaliłem silnik, straszny klekot silnika i kontrolki znowu migały, patrze pod samochód a tak kawałki żeliwa oraz olej zaczął ciec...:mrgreen: , po rozebraniu filtra powietrza i zdjęciu pokryw kolektora okazało się że ten metal jest z silnika trochę poniżej kolektora, oraz tez uszkodzony czujnik poziomu oleju.... Mam teraz 2 pytanka od czego to się mogło stać ????? nic nie było słychać dziwnego w pracy silnika po prostu nagle huk i koniec...

a drugie chcę wstawić silnik i widziałem ze 1,6 16v wygłąda identycznie jak 1,4 16v jakie sa różnice??? trzeba wymieniać komputer ???

 

Proszę o rade jak się teraz za to wszystko zabrać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poniżej kolektora? Ssącego? Czyli pokrywa zaworów. Jeśli tak to wszystko wskazuje na rozrząd. Pewnie wałek i cała kawiatura poszły się ... przejść. Jeśli tak to można wymienić samą kompletną głowicę. Można też wymienic cały silnik. Nie są teraz drogie, ale tak naprawde to i tak nie wiesz co kupujesz. Ja bym jednak reanimował to co masz. Lepiej kupić głowicę (o ile to ona padła) zrobić jej planowanie i wszystko co potrzeba i tyle. Oczywiście rozrząd przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIĘCIE

 

Jest dziura w silniku poniżej kolektora wydechowego ma wielkość pięści tuż przy czujniku stanu oleju ... góra silnika jest ok, silnik odpala, tylko strasznie klekocze i cieknie olej z dziury oczywiście...wiec to nie rozrząd, czyli cały silnik do rozkręcenia... chcę kupić cały silnik i go wymienić ale się zastanawiam żeby wstawić 1,6 trochę mocniejszy...

 

NIe cytujemy poprzedzającego posta w całości! Lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dziura w bloku. Poważna sprawa. Wymiana wskazana, ale musisz znaleźć coś z pewnego źródła. Rozrząd w "nowym" i wszystkie płyny i tak do wymiany.

1.6 16V w zasadzie możesz włóżyć. To prawie identyczne silniki. Pewnie i komputer sterujący jest ten sam, więc można wymienić lub wgrać wsad z 1.6. Może nawet pójdzie na starym ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jezeli mozna podlacze sie pod temat...

 

Witam wszystkich i o rade pytam :)

od 2 miesiecy jestem posiadaczem Meganki z 1998r 1.4 8v.

No i mimo ze wiedzialem a raczej nie wiedzialem kiedy ost byl zmieniany pasek rozrzadu i mialem wlasnie go wlasnie wymienic... Niestety pasek mnie uprzedzi i sie urwal ...

Mieszkam w UK i jak wiadomo koszty robocizny sa tu duzo wieksze niz w Polsce,

z tego co powiedzial mi jeden (powiedzmy) znajomy mechanik koszty naprawy przewyzsza koszt (prawie dwukrotnie) kupienia nowego silnika.

Pytanie brzmi czy kupowac taki sam? czy bedzie duzy problem jezeli np kupie 1.4 16v czy tez 1.6?

 

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!