Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph II] Okropn hałas ze skrzyni biegów / sprzegła


Bartek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej Megance od jakiegoś czasu bardzo głośno pracuje skrzynia biegów.

Wydobywa się z niej bardzo głośne charczenie - tak jakby wiercić wiertarką z udarem :-/

Odgłos ten słychać tylko na IV i V biegu.

Hałas jest starsznie głośny.

Jak wcisnę sprzegło to ucicha.

 

Pojawia się jesze gdy np. jadąc na wciśniętym sprzęgle włączam 4 bieg i mocniej pociągne drążek do oporu i przytrzymam go bez puszczania pedału sprzęgła.

Jak puszcze pedał gazu to skrzynia wydaje z siebie odgłosy jakbym jechał w jakims rozklekotanym Ikarusie :-/ ( szuranie, zgrzytanie charczenie) cięzko to opisać. Raczej nie wyje.

Powyżej 130 nie da sie wytrzymać :-(

 

Na wciśniętym sprzęgle czasami coś postukuje.

Czasmi przy ostrzejszym starcie mam wrażenie,że sprzegło przeskakuje.

Pedał bierze wysoko.

 

Co to może być?

Skrzynia do wymiany czy cos ze sprzęgłem.

Biegi wchodza idealnie.

Olej jest.

 

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto stoi to jest cicho. Czasami tylko coś postukuje szeleści jak wcisnę sprzęgło i włączę I bieg.

Co się bardziej opłaca?... Naprawiać skrzynię czy kupić używkę?

Co się mogło rozwalić w skrzyni?

Łożyska czy przekładnie?

A może to być coś ze sprzęgłem / dociskiem / łożyskiem itp...

Słyszałem już kilka popsutych skrzyń...wyły,zgrzytały ale takiego odgłosu jak z mojej nigdy nie słyszałem.

To jest jakieś takie suche, głośne chrobotanie jak w wiertarce udarowej.

Dzisiaj pobawiłem się na różnych biegach i np. na I na stałym gazie przy 4 tys obr słychać takie rytmiczne ( nie ciągłe) wycie/buczenie w okolicach nóg kierowcy ( takie jak z padniętego łożyska) Sprzęgło bierze tak gdzieś 5 cm od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzeję temat .

Ten hałas o którym pisałem wydobywał się ze skrzyni biegów.

Coś się w niej zmieliło. Po spuszczeniu oleju wyleciało mnóstwo sporych opiłków.

W zeszłym tygodniu wymieniłem skrzynię biegów bo hałas się nasilił.

Nastała błoga cisza.

Nawet nie wiedziałem,że Meganka DTI jest taka cicha <czerwona>

Założone tez jest nowe sprzęgło VALEO

Skrzynie kupiłem za 1400zł z przebiegiem 60tyskm. wyciągnięta z rozbitka.

Różni mechanicy chcieli mi silnik wymieniać , podpory półosi itp..

W końcu jeden od razu zakwalifikował skrzynię do wymiany. Miał rację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam pytanko co do 5 biegu. W mojej Megane I phII z 2001 1.9dti 4 biegi wchodzą Oki gdy łącze 5 samochód wpada w wibracje ( jak przy źle wyważonych kołach ) efekt jest niezależny od prędkości i obrotów. Proszę o pomysły co może być nie tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

podepnę się. Otóż nie kilka dni temu usłyszałem dziwne wycie w samochodzie podczas jazdy. Im szybciej tym głośniej. Stawiałem na łożyska i owszem Panowie wymienili mi dwa (!). Dbam o auto i wszystko robię od razu i na czas nie wiem skąd to się wzięło. Ale pomijając myślałem, że będzie już spokój. Niestety się przeliczyłem. Wycie było ale nieco cichsze.

Dodam, że podczas jazdy np. przy 80km/h występuje ono niezależnie czy auto jest wysprzęglone (leci na luzie) czy też na biegu i ciągnie.

Wróciłem do warsztatu panowie powiedzieli, że to układ różnicowy (nie wiem przeniesienia napędu), że to jakieś łożyska w skrzyni.

Wcześniej trochę i mam to w sumie do dziś słyszę terkotanie po zwolnieniu sprzęgła na postoju. Piszę do dziś bo ledwie tydzień temu wymieniali mi sprzęgło (kpl.), myślałem, że ten dźwięk to właśnie łożysko oporowe, ale oni powiedzieli tak jak wyżej napisałem, że to skrzynia. Czyli i wycie i terkotanie na postoju?

czy mieli rację i jak długo taka skrzynia wytrzyma?

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masy oleju w skrzyni, może trzeba dolać?

Jeżeli Twój przebieg jest prawdziwy to może go wymień. Jak się nie uspokoi to albo znajdź skrzynię używaną, albo oddaj do regeneracji tą co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

olej przekładniowy zmieniłem jakieś 20tys temu (wg instrukcji jakiś elf). Przebieg jest oryginalny (brak wycieków i nie bierze zupełnie oleju). Mechanicy przy okazji wymiany łożysk sprawdzili mi stan oleju (przekładniowego) i powiedzieli że jest ok. Odradzili regeneracje bo jest droga i radzili poszukać skrzyni.

Mam jedno, ale. Najmłodsze auto będzie miało 8 lat (koniec produkcji 2002). a ja nie wierze w przebiegi rzędu 100 czy 160 tyś. w tych dieslach. Ja tym autem zrobiłem już 50tys. a minął ledwie rok. Oferty na portalach aukcyjnych tych aut z niskimi przebiegami mnie śmieszą. Ciekawe kiedy wreszcie nasz przepis przestanie być martwy odnośnie cofania liczników.

Chyba że anglik? i czy ktoś się orientuje ile to jeszcze wytrzyma?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!