Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2 pytania - o wyświetlacz i lusterko


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić dlatego pytam w ogólnym. Chodzi mi o 2 sprawy:

 

Czy ten wyświetlacz:

 

77990236e1c90b2amed.jpg

 

pochodzi z phase I czy II ? Zdjęcie znalezione na forum. U mnie wciąż pokazuje 80 st i już wiem że to wina czujnika - a może wogóle go nie ma. Tak czy inaczej skoro coś pokazuje to na pewno muszą być poprowadzone kable - prawda?

 

No i teraz drugie moje pytanie:

 

Czy można się dostać to tych kabli nie rozbierając lusterka? A jeśli tak to jak już to rozebrać - szukałem i podawał ktoś linki do manuala jak to zrobić ale niczego się nie dowiedziałem.

 

W mojej megi - prawdopodobnie po przejściach zostały już włożone fotele z phase II mimo iż moja jest z 96 r dlatego szukam odpowiedzi na te pytania gdyż może wtedy dowiem się czegoś na temat mojego samochodu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśli czujnik? Nie będe go wymieniał bo mam za dużo ważniejszych wydatków - ubezpieczenie , opony itp.. Kupię za kilka gr te termistor i pokombinuję. Zresztą podejrzewam że nawet nie mam tego czujnika temp. bo pod żadnym lusterkiem nie mam żadnego "dzyndzla" .

 

A może poprzedni właściciel czytał to forum i umieścił go gdzieś indziej - tak jak inni na tym forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrre, ja uważam, że masz zwarcie na przewodach od czujnika i dla tego masz 80 stopni. W przypadku braku czujnika lub niepodłączonych kabli (przerwy w obwodzie) wyświetlacz pokazuje tak jak na fotce - 40 stopni. Może być, że jakiś magik zabudował prawe lusterko bez czujnika i zmostkował przewody.

Druga sprawa to wyjaśnienie tego co pisze kol. bronius. Nie sugeruje, że masz coś wymieniać ale, że wymiana tego wyświetlacza to prosta sprawa (mógł go wymienić poprzedni właściciel) i nie można na jego podstawie twierdzić jaka to faza.

Po trzecie, do kostki można się dostać przez zdemontowanie trójkątnego plastiku na prawych drzwiach od środka. Trzyma się na wcisk na bolcach. Ciągniemy poziomo w lewo prostopadle do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też zrobiłem - zdjąłem ten trójkąt przy lusterku i zobaczyłem kable. Pomyślałem : Dobrze jest! Mamy chociaz poprowadzone podłączenie. Już chciałem rozbierać lusterko, złożyłem je jak w przypadku zderzenia się lusterkami , nastepnie spowrotem je rołożyłem wsiadam do samochodu, przekręcam stacyjkę a tam 21 st :mrgreen:

 

zdążyłem wyjechać już 24 i potem znowu 80.

 

W tej chwili jest już stała ale pewnie rozbiorę te lusterko i sprawdze co nie łączy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!