Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakość klocków hamulcowych


Rekomendowane odpowiedzi

z EBC taka różnica ze wydałem 800zł i je pokrzywiłem
ale jakie EBC konkretnie?
Ja bym zaproponowal tarcze Brembo i klocki Ferodo
dobry zestawik, popieram :?: osobiście odradzam Mikody, bo są bardzo podatne na zniekształcenia...polski shit :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam od jakichs 10 tysiecy brembo-ferodo i prawa tarcza sie skrzywila. Wody na rozgrzana tarcze na 80% nie bylo.

Zly jestem jak niewiem bo na "renaultowskich" tarczach robilem po 60kkm, klocki po 30kkm. A tutaj juz jest dosc wyrazny rancik.

A jezeli chodzi o hamowanie - jest niezle, ale bez rewelacji. Fakt, ze hamuja niezle nawet jak rozgrzane, ale bez przesady w rajdach nie startuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazel, tez przerobiłem brembo-ferodo i klocki u mnie po 8-9 tyś się skończyły, a trochę się ganiałem :?:

 

teraz mam brembo-trw i hamuje podobnie, duuuużo mniej pyli, mam nadzieję, że dojadę na nich do następnej zmiany oleju :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmikus, jeśli większe tarcze to musisz mieć też odpowiednie zaciski hamulcowe na większe tarcze oraz felgi min 15" bo mniejsza felga na większą tarczę (280mm) nie wejdzie. Policz sobie wszystkie koszty, czy taki zabieg się finansowo opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi i tak muszę kupić na lato żeby meg ładnie wygladała planuje jakieś 16" a jeśli chodzi o hamulce to ja mam zmienione i na razie nie planuję nic w tym temacie chyba że po wakacjach dopiero jak trochę zarobie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedziec czy w scenic II są klocki z czujnikami czy tez bez, chodzi mi zarowno o tył jak i o przód, oraz jakiej firmy polecacie, chce mieć dobre klocki ale nie przesadzając z ceną. Na allegro znalazłem od 55zł do 140zł za komplet na jedną oś.

Z góry wielkie dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie zakupiłem nowe klocki Ferodo Premier (przód i tył). Koszt razem 240zł. Mam nadzieję, że to dobry wybór. Teraz jeszcze będę musiał poszukać tarcz tylnych, które są wymieniane z tego co wiem razem z łożyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po 140 tys. km (tarcze chyba oryginalne) czeka mnie wymiana tarcz hamulcowych i klocków. Co powiecie nt. tych firm i cen.

 

Tarcze:

Brembo - 180 zł szt.

ATE - 155 zł szt.

 

Klocki:

Lukas - 140 zł

ATE - 200 zł

 

PS. Czy warto za jednym razem wymienić łożyska? Z tyłu wymieniałem rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie buczą, nie huczą ani nic innego to nie wymieniaj łożysk.

 

Tarcze ATE posiadam ja tylko że wersja POWER DISC (nacinane i wysokonawęglane) jak dla mnie rewelacja!!! I cena jak dla mnie też bajka: wyjdą mnie po 170 zł za szt. Zwykłe ATE byłyby dużo tańsze.

 

Klocki również mam ATE już zwykłe. Cena max jakieś 170-180 zł. Ten komplet daje naprawdę niesamowity efekt hamowania. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!