Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakość klocków hamulcowych


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zależy na trwałości. Jeżdżę spokojnie (Diesel Power) więc chyba nie ma sensu inwestować w POWER DISC. A takie nacinane tarcze powodują pewnie szybsze zużywanie się klocków? Poza tym czy klocki ATE mocno pylą i w jakim stopniu brudzą alufelgi. Czy są trwałe?

 

Chętnie bym zobaczył ziolo Twoje tarcze z bliska, mógłbyś zrobić dokładne zdjęcie?

 

PS. Z cen które podałem 2 posty wyżej odejdzie jeszcze 10-15 % rabatu, więc myślę nie będzie tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana klockow hamulcowych, w tym celu sprawdzilem sobie jak mam zalozone u siebie i zrobilem prowizoryczny szkic (tak dla pewnosci zeby nie kupic jakis innych), rozejzalem sie na alledrogo i zglupialem bo:

 

moje klocki ksztaltem przypominaja te:

1030smallqh9.jpg

http://moto.allegro.pl/item340612239_klock...ne_safrane.html

 

do samochodów:

Renault Laguna

prod. 09.1993 - 03.2001

Renault Laguna Break / Grandtour

prod. od 06.1995 - 03.2001

Renault Laguna Estate

prod. od 06.1995 -

Renault Megane Cabrio

prod. 02.1997 - 05.1999

Renault Megane Coupe

prod. 08.1995 - 05.1999

Renault Megane Scenic

prod. 10.1996 - 03.2001

Renault Safrane

prod. 01.1992 - 02.1999

Renault Sport Spider

prod. 12.1995 - 07.1999

Renault-Alpine A610

prod. 03.1991 - 08.1994

Brak mojego modelu

 

a na innej aukcji znalazlem takie:

29.jpg

http://moto.allegro.pl/item339222949_trw_l...ane_scenic.html

 

stosowane w:

* RENAULT Clio II

2.0, 02/00->

 

* RENAULT Laguna

1.9 DCi, 1999->02/01

 

* RENAULT Megane

1.6, 03/99->08/02

1.6, 03/99->08/02

1.8, 01/01->08/02

1.9 DTi, 03/99->08/02

2.0, 03/99->08/02

 

* RENAULT Scenic

1.4, 06/99->05/03

1.6, 06/99->05/03

1.9 DCi, 11/00->05/03

1.9 DTi, 06/99->05/03

1.9 DCi, 11/00->05/03

2.0, 06/99->05/03

2.0, 06/00->05/03

 

I te niby sa do mojego modelu :roll: (patrz pogrubiona czcionka)

 

Teraz nie wiem czy kupic te co mam aktualnie, czy te z drugiej aukcji czy moze jeszcze jakies inne :-x

 

P.S. Moja wersja jest z ABS'em, nie wiem czy to gra jakas role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz allegro nie jest dobrym źródłem informacji bo bardzo często sprzedający to totalni ignorancji przez co zdjęcia przedmiotów nie pokrywają się z rzeczywistością ;-)

 

jak masz wątpliwości to wejdź na stronę producenta klocków i tam w jego katalogu odszukaj nr towaru odpowiedniego dla twojego silnika/wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,daj znać co kupiłeś. Ja tydzień temu wymieniłem tarcze ( teraz brembo) i klocki ( teraz ATE) po 200 km zaczęły piszczeć przy hamowaniu. Dam im 2 dni i jadę reklamować. Chętnie poznam inny produkt. Aha wymieniłem bo miałem tarcze Delphi i po 9 tysiącach skrzywiły się - więc tej firmy nie polecam ( mój rozmiar 259).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tydzień temu wymieniłem tarcze ( teraz brembo) i klocki ( teraz ATE) po 200 km zaczęły piszczeć przy hamowaniu. Dam im 2 dni i jadę reklamować.
przy tarczach brembo wiele klocków piszczy, np ferodo i ate, ja mam trw przy brembo i nie piszczą ;-) siostra ma brembo + lucas i też jest ok
tarcze Delphi
zgadzam się, straszny shit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly tydzien mialem nocki i zabraklo mi troche czasu, wiec dopiero w przyszlym tygodniu bede wymienial. Jeszcze bede musial zrobic ogledziny tarcz bo zauwarzylem ze od wewnetrznej strony jakies rowki mi sie porobily :roll: Jak bede wiedzial cos wiecej to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Twój diesel ma 107KM i jest czym przycisnąć. Czy klocki będą się szybciej zużywały to się dopiero okaże. Jak dla mnie skuteczność hamowania jest niesamowita. Klocki ATE brudzą właśnie bardzo mało. I to jest plus ponieważ mam nowe aluski. A tu masz zdjęcie moich POWER DISC-ów :P

 

dsc02002es0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za zdjęcie. Prezentują się bardzo dobrze. Gratki za profesjonalnie pomalowany zacisk. Też to miałem robić przy wymianie tarcz, którego dokonałem wczoraj, ale był mokry dzień i sobie darowałem. Może innym razem. Nie kupiłem jednak tych POWER DISC-ów, kupiłem zwykłe ATE. Renia i tak ma czuły hamulec, choć teraz wiadomo na dotarciu. Cieszę się, że klocki ATE mało brudzą wg Twoich zapewnień, mam nadzieje, że u mnie też tak będzie.

 

Co do samej wymiany to poprzednie klocki firmy JURID wytrzymały u mnie 20 tys. km. Niestety klocki od wewnątrz zużyły się na 1-2 mm ścierniwa, a zewnętrzne miały przy tym 7-8 mm. Czy ktoś miał podobne efekty?

 

PS. Komplet tarcze i klocki ATE plus zmywacz wyszedł mnie z rabatem 450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, kolego ten magiczny ma dobry towar a fota w aukcji jest przykładowa (co zresztą jest napisane na samym dole strony) ja u niego zaopatrywałem się w klocki do megi ferrodo premier oraz tarcze brembo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryan, ja brembo + ferodo miałem w dwóch megankach i piski nie ustawały nawet po przejechaniu 10.000km, spokojnie, wszystko było czyszczone, robił to mechanik z ASO

 

poza tym klocki ferodo w mojej megance skończyły się po 9.000km a w u mojej siostry po ok 13-14 tyś km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!