Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! 

Siadło mi dziś ogrzewanie w Megane I. Jak ogrzewanie jest przełączone na ciepłe, to słychać "bulgotanie". Na dywanie widać kałuże bezwonnego płynu, ale to nie chłodniczy bo stan nie spadł. Możliwe że to się gdzieś dostała deszczówka? Dziś mocno pada i na 20 % wiem gdzie to się leje (zdjęcie w załączniku). Kojarzycie czy tam powinna być jakaś zaślepka czy coś w tym stylu? 

Z góry dziękuję za pomoc

IMG_20210414_170457.jpg

Edytowane przez Slawo2710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w mojej megi ten otwór jest niezaślepiony, zresztą zatyczka nie miałaby sensu bo zaraz obok jest kratka, pod którą nie ma przegrody oddzielającej,

podczas dużych opadów deszczu słyszę czasem bulgotanie, z tym, że nie ma przecieków do wnętrza, zajrzałem tam i jest sporo liści pewnie one tamują przepływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli "siadło ogrzewanie" i na dodatek słychać bulgotanie/przelewanie to możliwe, że zatkała się nagrzewnica, nie wiem jak z dostępem do niej, nigdy przy tym nie grzebałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.04.2021 o 17:56, Slawo2710 napisał:

Witam wszystkich! 

Siadło mi dziś ogrzewanie w Megane I. Jak ogrzewanie jest przełączone na ciepłe, to słychać "bulgotanie". Na dywanie widać kałuże bezwonnego płynu, ale to nie chłodniczy bo stan nie spadł. Możliwe że to się gdzieś dostała deszczówka? Dziś mocno pada i na 20 % wiem gdzie to się leje (zdjęcie w załączniku). Kojarzycie czy tam powinna być jakaś zaślepka czy coś w tym stylu? 

Z góry dziękuję za pomoc

IMG_20210414_170457.jpg

 

Miałem już ten przypadek przecieku szczególnie po większych deszczach. Co zrobiłem - przeczyściłem kanały odwadniające stwierdziłem że nic to nie dało bo miałem w miarę czyste . W końcu się dopatrzyłem i to dopiero poskutkowało - przy wlocie tego kanału jest taka plastikowa nakładka z uszczelką moja akurat była słabo dokręcona mało tego ten plastik sie też odkształca pod wpływem czasu i temperatur więc należy wymienić uszczelkę na grubszą lub po kombinować z silikonem . Nie wolno zamykać wlotu całkowicie bo nadmuch nie będzie działał prawidłowo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!