Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Car audio piszczy


Rekomendowane odpowiedzi

W moim aucie zamontowałem car audio: wzmacniacz First i głośniki 16cm first w drzwi(jeszcze dojdą dwa niskotonowe w półkę)...z fabrycznego radia kumpel(elektronik)wyprowadził rca...gdy silnik nie chodzi to wszystko gra dobrze, gdy uruchomię silnik zaczyna piszczeć w głośnikach. dodam że kable sygnałowe i głośnikowe są odseparowane od kabli zasilających(po dwóch stronach auta). Później spróbowałem podłączyć wzmacniacz poprzez high input z tylnych kabli po standardowych głośnikach, przez kilka dni działało dobrze, a teraz znowu piszczy.

 

ps. proszę nie dyskutować nad jakością sprzętu jaki kupiłem, to mój wybór...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz First i głośniki 16cm first w drzwi

 

i pozamiatane. Dalej nawet nie czytam bo nie ma po co. First to firma ktora pisze na wzmacniaczach po 1000W, robi wszystko od tosterow, suszarek po wzmacniacze audio. To jest problem. Znajac zycie RCA to pewnie tez jakis first czy inny azjatycki znajd. Ja bym zaczal od wymiany kabli i kondensatora na element zaklocajacy [obstawiam alternator]. Jesli nie pomoze bedziemy walczyc dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac zycie RCA to pewnie tez jakis first czy inny azjatycki znajd. Ja bym zaczal od wymiany kabli i kondensatora na element zaklocajacy [obstawiam alternator]. Jesli nie pomoze bedziemy walczyc dalej.

 

rca jest wyprowadzone ze standardowego radia philips. Kable są nowe i dość grube(zasilające: 6,7mm2, głośnikowe 4,5mm2), a mógłbyś podpowiedzieć gdzie dokładnie trzeba dać ten kondensator i jaki najlepiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinwaw, na początek też się doczepię tej firmy gdyż kiedyś kupiłem głośniki do malucha ale nawet nie zamontowałem bo to była niegramotna kiszka.

W ramach testu zapytam czy kabel zasilający idzie bezpośrednio z akumulatora. (w przypadku CB radia zmniejsza to zakłócenia które idą od alternatora, cewek, przewodów WN)

Skoro kable są odpowiedniej grubości to tylko ten wzmacniacz pozostaje sprawdzić bo to katorga. Nie lepiej kupić używane ale firmowe niż się męczyć. Przecież Lepsze radio da na wyjściu taką moc co ten wzmacniacz :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobimy test, wywal wzmacniacz, podepnij glosniki pod samo radio i powiedz czy tez sa te zaklocenia. Bo mozliwe ze sam wzmacniacz albo ma ubytki masy i pierdzi ale wtedy latwiej bedzie to okreslic. Najlepiej by bylo miec samochod przy sobie i posluchac jak to "piszczy". Mi kiedys w hondzie gwizdaly tweetery a okazalo sie ze to kabel w drzwiach sie przetarl. Szukania bylo duzo ale doszedlem, po 2 dniach rozbierania i skladania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem taki test: do kabli sygnałowych które są podciągnięte do radia podpiąłem przejściówke na jacka i podłączyłem odtwarzacz mp3...nie piszczało...a do radia wciąż są podłączone fabryczne tweetery i tylne głośniki obok półki(bo na razie przyszły mi głośniki w półkę)i one nie piszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mnie nie zrozumiałeś...mam bezpośrednio pod radio podpięte 4 głośniki orginalne(dwa tweetery i dwa z tyłu)więc jak wzmacniacz jest wyłączony to grają te 4 głośniki i przy właczonym silniku nic nie piszczy. Dopiero jak włącze wzmacniacz to zaczyna piszczeć w dwóch głośnikach w drzwiach które NIE SĄ podłączone do radia, tylko do wzmacniacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lecisz ze sprawdzaniem:

1) kable zasilajace do wzmacniacza szczegolnie masowy

2) kable sygnalowe do glosnikow od wzmacniacza

3) kable RCA

4) te dorabiane wyjscia rca w radiu

 

Do czego podpieta jest masa dla wzmacniacza? czy kable RCA to cos sensownego typu dietz czy inny chinski znajd typu vocekraft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!